הפעילות למעצר מחבלים ביו"ש
הפעילות למעצר מחבלים ביו"ש צילום: דובר צה"ל

הפלסטינים דיווחו הבוקר (רביעי) על חילופי אש עם כוחות צה"ל בג'נין. הכוחות ביצעו פעילות למעצר מחבלים מבוקשים כשנפתחה לעברם אש כבדה והם השיבו בירי.

משרד הבריאות הפלסטיני טען כי במהלך הפעילות נורתה ונהרגה העיתונאית שירין אבו עאקלה מרשת אל ג'זירה ועיתונאי נוסף נפצע. העיתונאית שנפגעה בפלג גופה העליון פונתה לבית חולים מקומי, אך כעבור זמן קצר נקבע מותה.

מצה"ל נמסר כי "כוחות צה"ל, שב"כ ומג"ב פעלו בשעות האחרונות במחנה הפליטים ג'נין, בסמוך לכפר בורקין ובמספר מוקדים נוספים ברחבי יהודה ושומרון על מנת לעצור חשודים בפעילות טרור".

"במסגרת הפעילות במחנה הפליטים ג'נין חשודים ביצעו ירי מסיבי לעבר הכוח והשליכו מטענים. הכוח השיב בירי. זוהו פגיעות. אין נפגעים לכוחותינו". דובר צה"ל הדגיש כי ייתכן שהעיתונאית נפגעה מאש המחבלים. "נבדקת האפשרות כי נפגעו עיתונאים, ייתכן מירי חמושים פלסטינים. האירוע בבירור".

קריין רשת אל-ג'זירה עדכן על מותה של אבו עאקלה: "אנחנו חוזרים על הידיעה החדשותית שהעבירה שליחתנו לרמאללה, ומדווחים על מותה של עמיתתנו שירין אבו עאקלה שנפצעה מפגיעה ישירה בראש, בידיעה שכל העיתונאים בצוות שסיקר את הפעולות בג'נין לבשו אפודי עיתונאים".

דובר צה"ל בערבית אמר כי ישראל הציעה לפלסטינים לפתוח בחקירה משותפת של נסיבות הריגת העיתונאית.

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר הגיב למותה של כתבת אל גזירה: "כשמחבלים יורים על חיילנו בג'נין, הם צריכים להשיב אש במלוא העוצמה גם אם יש בסביבה 'עיתונאים' של אל ג'זירה שלא פעם עומדים בכוונת מכוון באמצע הקרב ומפריעים לחיילים. חופש העיתונות יקר לכולנו, אבל העיתונאים של אל ג'זירה הפכו חלק מכוחות האויב שלא עושים עבודה עיתונאית, אלא משמשים שכפ"ץ למחבלים ולא אתפלא אם נפגעה מאש כוחותיה. נותן גיבוי מלא לחיילי צה"ל הגיבורים".

בתוך כך, כוחות צה"ל והשב"כ ממשיכים בימים האחרונים לפעול למעצר מחבלים החשודים בפעילות טרור. אתמול נעצרו במסגרת זו שישה מחבלים והועברו לחקירת כוחות הביטחון.

במסגרת אחד ממבצעי המעצרים נתפסו בכפר רומאנה הסמוך לג'נין שני מבוקשים החשודים בסיוע למחבלים שביצעו את הפיגוע הרצחני שהתרחש בעיר אלעד.

במקביל נעצרו בכפר קרוואת בני חסן שבשומרון שני חשודים בסיוע בפיגוע הירי שהתרחש באריאל.