יעקב שלום
יעקב שלום באדיבות המשפחה

משפחתו של יעקב ישראל שלום הי"ד שנרצח בפיגוע הרצחני בבני ברק פנתה היום (רביעי) לשופטי בית המשפט העליון שידונו בעתירה נגד הריסת בית המחבל.

המשפחה הסבירה כי לא תתייצב לדיון בבית המשפט אך ביקשה להשמיע את את קולה בפני שלושת שופטי ההרכב; נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות, השופט עוזי פוגלמן והשופט דוד מינץ.

"לפני למעלה מחודש נרצח בנינו אחינו ואבינו בפיגוע הקשה בבני ברק הרב יעקב ישראל שלום", כתבו. "איננו אנשי קול ומדון ואיננו חפצים בנקמת דם אלא בנקמת הבורא. יחד עם זאת לא ניתן להתעלם מכך שהמחבל הארור פגע בנו קשות וריסק משפחה שלימה ביחד עם עוד ארבעה משפחות. יהודים וערבים ונוצרים. המחבל קטל ורצח אנשים מתוך רוע שנאה ובלי שום רחמים. הוא ניסה לפגוע בנשים, בילדים ובכל מי שרק ראה. המחבל לא חס ולא חמל. אנחנו התרסקנו לחלוטין".

"אנחנו לא נגיע לבית המשפט אולם הננו מבקשים להשמיע את דברינו אלו פה בפניכם.", כתבו. "הזיכרון עדיין טרי והפצע מדמם, כי רק כעת יצאנו מיום ה־30 להירצחו של היקר לנו, הקדוש יעקב ישראל הי"ד. ובכל זאת, אנו עם אחד ומשפחה אחת, משפחת השכול. בכאב שלא נגמר, שהלב מסרב להכיל וממאן להינחם".

"הזיכרון מלווה אותנו בכל יום ובכל רגע", אמרו. "יעקב היה המשענת של המשפחה כולה לאחר פטירת אביו מקורונה לפני כשנה וחצי. תמיד היה משרה סביבו נעימות, רוגע ושמחה, לא כעס ולא הרים קול, קיבל הכול באמונה ובאהבה. ובחינוך ילדיו לאהבת ד' ותורתו לא ידע פשרות, והשריש בהם אהבת תורה עמוקה ואמיתית, תוך כדי תמריצים לאירועי סיום מסכתות מושקעים לכבודה של תורה, המעודדים להמשך התמדה ועלייה רוחנית".

"העיניים מתמלאות דמעות והלב מסרב להאמין שיותר לא נפגוש בדמותו האצילית והקורנת, ואת חיוכו החם והנעים שתמיד שפע אהבה לכל סביבתו וסחף בקסמו האישי אל האושר הפנימי שלו", נכתב. "יעקב השאיר לנו מורשת עצומה ביחסים שבין אדם לחברו, לימד אותנו שגם במעשים קטנים בונים דברים גדולים וזכה גם בלכתו לקדש שם שמיים. הלב הומה בגעגועים עמוקים לקולו הנעים ולצחוקו המתגלגל שנדמו לנצח. אצילות נפשו המיוחדת, מעשיו הטובים ומידותיו התרומיות נצורים בלבנו לעד".

"את כל זה המחבל הארור הרס במחי יד", הוסיפו. "אנחנו דורשים להחמיר את ההרתעה. אכן ביתנו נהרס אולם אנחנו נלחמים שלא יצטרפו אלינו עוד. לצערנו בחודש האחרון כבר הצטרפו אלינו עוד רבים ועלינו למנוע מעוד ועוד להצטרף למשפחת השכול. אנחנו דורשים ממכם אל תימנעו את ההרתעה. אל תפגעו בזכר יקירינו. מנעו את הפיגוע הבא. אשרו להרוס את בית המחבל כדי שהמחבל הבא יחשוב פעמיים ושלוש וימנע מלבצע את הפיגוע הבא, נכון זה לא מרתיע את כל המחבלים אולם את חלקם בוודאות כן ובזכות כך ניצלים חיי אדם. אנחנו קוראים לכם הצילו חיי אדם".

בתוך כך, שופטי ההרכב החליטו לקבל את בקשת המשפחה לצירוף המכתב, והוא תויק בתיקי השופטים והעתק ממנו נשלח לצדדים.

שי גליק מנכ"ל בצלמו שמייצג את המשפחה מסר: "מכתבה של משפחת הנרצח מדבר בעד עצמו. אנחנו מקווים שהנשיאה ושאר חברי ההרכב יאזינו לבקשת המשפחה השכולה ויורו להרוס באופן מיידי את בית המחבל שפגע בחמשה בני אדם יהודים נוצרים וערבים כאחד".