מח"ט שומרון רועי צוויג עם חלק מהמנהלים
מח"ט שומרון רועי צוויג עם חלק מהמנהלים צילום: אמיתי יערי

ישיבת ההסדר אלון מורה אירחה השבוע (שלישי) 40 מנהלי ישיבות ההסדר מכל רחבי הארץ ליום העצמה והתמקצעות למנהלים.

המנהלים השתתפו בסדנאות מקצועיות בנושא תקשורת בינאישית ובנושא צילום מקצועי בטלפון נייד. בנוסף, זכו לסיור בהובלת מנהל ישיבת אלון מורה אליסף פרשן במצפה אילן שהוקם לזכרו של סגן אילן גבאי שהיה מפקד מחלקת בני"ש ונפל במלחמת לבנון השנייה.

בסוף היום יצאו המשתתפים לסיור בהר כביר בהדרכת בני קצובר שנמנה עם מייסדי גוש אמונים ומראשי ההתיישבות ביהודה ושומרון שסיפר על גלגולי הקמתו של היישוב אלון מורה ועל דחיפתו הבלתי פוסקת של הרב צבי יהודה זצ"ל להקמת היישוב.

את יום העיון פתח רמ"ט איגוד ישיבות ההסדר, אורי פינסקי, שהודה למנהלים על עשייתם המסורה למען תלמידי וחיילי ישיבות ההסדר, שיתף את המנהלים בעדכונים שוטפים מפעילויות ותוכניות האיגוד וסיכם עמם יחדיו את גיוס מרץ.

רב השומרון וראש ישיבת אלון מורה, הרב אליקים לבנון, בירך את המשתתפים ובירך על פריחת עולם התורה הציוני. הרב שיתף את המשתתפים כי בעת שעמד בפני בחירת ישיבה עמדו בפניו שתי אפשרויות, ישיבה גבוהה אחת וישיבת הסדר אחת וכעת הוא זוכה לראות במו עיניו 40 מנהלים מ-40 ישיבות הסדר והיד עוד נטויה. הרב דיבר על חשיבות הטיפול ב"קמח" בישיבות.

מנהלי ישיבות ההסדר קרית שמונה ואילת
מנהלי ישיבות ההסדר קרית שמונה ואילת צילום: יח''צ איגוד ישיבות ההסדר

מח"ט השומרון, אל"מ רועי צוויג, סיפר למנהלי הישיבות על הקשר המיוחד עם תלמידי ישיבות ההסדר המשרתים בגזרה ושיתף מזווית המח"ט על האתגרים העומדים בפני החיילים, משמעות הביני"שים ועל המטען הערכי אותו הם מביאים עמם ליחידות ומקרינים על שאר החיילים. המח"ט הרחיב גם על אתגרי השירות והציע דרכי התמודדות שונות.

אורי פינסקי, רמ"ט איגוד ישיבות ההסדר, ציין עם תום הסיור כי "מנהלי ישיבות ההסדר עוסקים בכל ימות השנה על מנת להביא להצלחתם של תלמידי ישיבות ההסדר בכל מקום בו הם נמצאים. יום העיון הוא קודם כל יום של העצמה ושיפור מקצועי, והוא גם יום הוקרה למנהלים המסורים העושים בכל עת במלאכה החשובה. דבריו החשובים של מח"ט השומרון, אל"מ אורי צוויג, מעידים שוב על חשיבותם הסגולית של תלמידי ישיבות ההסדר בצבא ועל המטען החשוב אותו הם נושאים עמם. ישר כח גדול למנהלי ישיבת ההסדר אליסף פרשן ויהודה צוקרמן על ארגון יום מושקע וערכי".