18 שנים בדיוק עברו מאז אותו יום קשה וכואב שבו נרצחו טלי חטואל וארבע בנותיה – הילה, הדר, רוני ומירב הי"ד על ציר כיסופים, כביש הגישה אל גוש קטיף וממנו.

בימים אלה פועלת קהילת כרמי קטיף להקמת בית כנסת קבע ביישוב כרמי קטיף שינציח את טלי ובנותיה.

דוד חטואל מספר לערוץ 7 על התרגשותו מהקמת בית הכנסת. "זו התרגשות מאוד גדולה שאני מנציחים את אשתי טלי ובנותי הדר, רוני ומירב בבית הכנסת. זה משהו מאוד משמעותי עבורנו. עוד בבית הכנסת בגוש קטיף שימשתי כגבאי וטלי היתה אחראית על העיצוב שלו".

"בקהילת כרמי קטיף שבה בנינו בה את ביתנו הפרטי מצפה להיכנס לבית הכנסת החדש כבר בחגי תשרי הקרובים ומבחינתנו זו גם סגירת מעגל וגם הנצחה משמעותית עבורנו שבית הכנסת המרכזי ביישוב יהיה לזכרן", הוא מוסיף.

לדבריו, "לאורך כל השניים יש קשיים, בעיקר בתקופה הזו שבין יום השואה ויום הזיכרון שאנחנו חלק ממנו, ולאחר מכן זו האזכרה האישית שלנו. אלו רגעים של כאב, קושי וזכרונות. כמובן יש רגעי שבר כששומעים על נרצחים בפיגועים, שמנכיחים את הכאב העצום. זו בחירה יומיומית בחיים. גם כשיש קשיים אנחנו מאמינים וממשיכים".

מנציחים את משפחת חטואל בבית הכנסת בכרמי קטיף

מבנה בית הכנסת יכלול גם בית מדרש וספרייה תורנית. בנייתו החלה במהלך שנת 2019 ועלותו צפויה לעמוד על 8,400,000 ש"ח. תקציב הקמתו של בית הכנסת מתבסס על הפיצוי החלקי אשר ניתן על ידי המדינה, אך תקציב זה אינו מספיק לצורך השלמת הפרויקט.

עד כה גויס רוב הכסף בעזרתם של תורמים אשר עזרו ליישוב בגיוס סכום הכסף, וכמובן תושבי כרמי קטיף שנתנו מכספם ביד רחבה כדי להעמיד את היכל התורה והתפילה של היישוב. כדי להשלים את הפרויקט, יש צורך בגיוס של 1,200,000 ש"ח נוספים.

"אנחנו נמצאים בישורת האחרונה של כניסה לבית הכנסת. חסר לנו סכום לא גבוה כדי להיכנס אליו ואני מאמין שאנחנו יכולים להצליח בכך. אני מאמין גדול בסיוע ותרומה מצד כל אחד ואחד - זו זכות להשתתף במצווה כל כך חשובה - גם לריפוי של הקהילה שכל כך הרבה שנים מאז החורבן שלא נמצאת בבית כנסת של קבע וגם לנחמה למשפחה שלנו", מסכם דוד חטואל.

מנציחים את משפחת חטואל בבית הכנסת בכרמי קטיף