נתניהו בישיבת סיעת הליכוד
נתניהו בישיבת סיעת הליכוד צילום: ערוץ 7

ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו פתח בצהריים (שני) את ישיבת הסיעה של הליכוד, במתקפה על ממשלת בנט-לפיד לאור הקולות לשנות את חוק הלאום.

נתניהו האשים: "תחת ממשלת ההונאה והחולשה המדינה נשמטת לנו. מטרת ביטול חוק הלאום היא לבטל את חוק השבות, ובכך להוביל להצפת ישראל במיליוני מהגרים מוסלמים".

"בנט ממשיך במכירת החיסול של המדינה למועצת השורא. אין גבול למה שהוא מוכן לעשות כדי להישאר על הכסא. הכניעה לרע"מ היא כניעה ערכית ולאומית''. ראש האופוזיציה תקף: ''אי אפשר להניף דגלים של מדינת ישראל בלב ירושלים''.

בחלק הסגור של ישיבת סיעת הליכוד, נתניהו ביקש להימנע מהתקפות אישיות נגד בנט, גדעון סער ושאר שרי הממשלה וחברי הכנסת: ''אנחנו תוקפים ונתקוף את הממשלה הזאת בעוצמה אדירה. דבר אחד אני מציע לא לעשות - כמי שנפגע מהתקפות עליי ועל בני משפחתי אני מבקש לא לעסוק בנושאים אישיים ובבני משפחה, להימנע מנושאים אישיים כאלה בנוגע לשרים וגם חברי כנסת''.

יו"ר תקווה חדשה שר המשפטים גדעון סער פתח בצהריים (שני) את ישיבת הסיעה עם הדרישה לשנות את חוק הלאום והעביר מסר ברור לחברי הקואליציה.

"ישראל היא מדינה יהודית ודמוקרטית. לכן- חוק הלאום - שמעגן את זהותה של ישראל כמדינה יהודית- לא יבוטל וגם לא ישונה. החוק הזה גם עמד בהצלחה בביקורת שיפוטית בבג"צ בהרכב של אחד עשר שופטים.

''ישראל היא מדינת הלאום של העם היהודי ובה שיוויון זכויות לכל אזרחיה.בחוק הלאום אין דבר הפוגע בזכויות הפרט של אזרחי ישראל, ללא תלות בדתם או עדתם. ראוי לעגן את עקרון השוויון בחוק יסוד אבל יש לעשות זאת לא בחוק הלאום, כי אם בחוק יסוד: כבוד האדם וחירותו. הדגש הוא על שוויון בזכויות הפרט. הצעת חוק כזאת הוגשה על ידי ועל ידי וע"י חברים נוספים בסיעה בתחילת הכנסת הנוכחית וגם בעבר", אמר. "זאת עמדת תקווה חדשה ואנחנו מודעים לקיומם של הסכמים קואליציוניים בנושא ולעמדת סיעות אחרות בבית".

סער הוסיף: "ביום חמישי קיימתי ישיבה ובה הנחתי לפרסם תזכיר חוק בו החמרת הענישה נגד מעסיקי, מליני ומסיעי שוהים בלתי חוקיים. אנחנו גם נחריף את הענישה, בנוסף גם נקבע קנסות מינימום, וגם ננקוט צעדים מנהליים ונמשיך לאתר עוד דרכים ואמצעים כדי להיאבק בתופעת השוהים הבלתי חוקיים וכדי לחזק את הביטחון".