גפני הטיח בבנט: כל מה שאתה נוגע בו - נכשל ערוץ הכנסת

יו"ר יהדות התורה ח"כ משה גפני תקף את ראש הממשלה נפתלי בנט בדיון '40 חתימות' במליאת הכנסת.

גפני טען: ''אתה כל הזמן גוזר גזירות נגד הציבור החרדי, לערבים מעבירים מיליארדים ולחרדים כלום, מה הציבור הזה עשה לך? כל הזמן בוועדת הכספים אתם מביאים דברים נגדנו. אתה לא שואל את עצמך למה אין לך סיעתא דשמיא בכלום?

"למה החלטת לחלל שבת כשנסעת לאוקראינה? לתומי חשבתי אולי יש משהו שאנחנו לא יודעים, היום אנחנו יודעים שלא היה כלום, לא יכולת לעשות לפני או אחרי שבת? למה חיללתם שבת?

"כל מה שאתה נוגע בו - אתה נכשל", האשים גפני. "הדחת את ח"כ שיקלי שהיה קרוב אליך, היום בישיבת הסיעה זרקת את חברת הכנסת עידית סילמן שעבדה פה והייתה מסורה אליך יותר מכולם, כל המלבין פני חברו ברבים אין לו חלק לעולם הבא".

כאמור, ראש הממשלה נפתלי בנט הוציא את חברת הכנסת עידית סילמן מישיבת סיעת ימינה אחרי שסירבה להתחייב שתתמוך במינויו של מתן כהנא לשר הדתות. חברי הכנסת של ימינה נשארו לישיבת תיאום בלעדיה.

בנט שאל את סילמן: ''במה מתבטאת החברות שלך בימינה?''.

סילמן אמרה לבנט: ''כולם פה חברים שלי ואני משתפת עם כולם פעולה אני חלק מסיעת ימינה. אני מייצגת את העמדות של ימינה''.

בנט: ''לא מביך אותך להיות פה? מה תצביעי על מינוי כהנא?''.

סילמן: ''נדבר על זה''.

בנט: ''אז תצאי מכאן''.

מוקדם יותר השמיע שר האוצר ליברמן איום מרומז לסילמן, והציע לה לתמוך בהעברת תקציב המדינה. "לא חושב שהיא תרצה להיות מוכרזת פורשת או שיקחו לה את ראשות ועדת הבריאות, אז אני חושב שנוכל להעביר תקציב", אמר ליברמן.

ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו פתח את ישיבת הסיעה של הליכוד במתקפה על ממשלת בנט-לפיד לאור הקולות לשנות את חוק הלאום.

נתניהו האשים: "תחת ממשלת ההונאה והחולשה המדינה נשמטת לנו. מטרת ביטול חוק הלאום היא לבטל את חוק השבות, ובכך להוביל להצפת ישראל במיליוני מהגרים מוסלמים".

"בנט ממשיך במכירת החיסול של המדינה למועצת השורא. אין גבול למה שהוא מוכן לעשות כדי להישאר על הכסא. הכניעה לרע"מ היא כניעה ערכית ולאומית''. ראש האופוזיציה תקף: ''אי אפשר להניף דגלים של מדינת ישראל בלב ירושלים''.

יו"ר תקווה חדשה שר המשפטים גדעון סער הבהיר כי חוק הלאום לא ישונה ולא יתוקן, "ישראל היא מדינה יהודית ודמוקרטית. לכן- חוק הלאום - שמעגן את זהותה של ישראל כמדינה יהודית- לא יבוטל וגם לא ישונה. החוק הזה גם עמד בהצלחה בביקורת שיפוטית בבג"צ בהרכב של אחד עשר שופטים.

''ישראל היא מדינת הלאום של העם היהודי ובה שיוויון זכויות לכל אזרחיה.בחוק הלאום אין דבר הפוגע בזכויות הפרט של אזרחי ישראל, ללא תלות בדתם או עדתם. ראוי לעגן את עקרון השוויון בחוק יסוד אבל יש לעשות זאת לא בחוק הלאום, כי אם בחוק יסוד: כבוד האדם וחירותו. הדגש הוא על שוויון בזכויות הפרט. הצעת חוק כזאת הוגשה על ידי ועל ידי וע"י חברים נוספים בסיעה בתחילת הכנסת הנוכחית וגם בעבר", אמר. "זאת עמדת תקווה חדשה ואנחנו מודעים לקיומם של הסכמים קואליציוניים בנושא ולעמדת סיעות אחרות בבית".

סער הוסיף: "ביום חמישי קיימתי ישיבה ובה הנחתי לפרסם תזכיר חוק בו החמרת הענישה נגד מעסיקי, מליני ומסיעי שוהים בלתי חוקיים. אנחנו גם נחריף את הענישה, בנוסף גם נקבע קנסות מינימום, וגם ננקוט צעדים מנהליים ונמשיך לאתר עוד דרכים ואמצעים כדי להיאבק בתופעת השוהים הבלתי חוקיים וכדי לחזק את הביטחון".