פולארד בקידה
פולארד בקידהצילום: דוברות

יהונתן פולארד ערך (רביעי) ניחום אבלים אצל משפחתו של נעם רז הי"ד ביישוב קידה.

פולארד אמר לאלמנה אפרת ולילדים: ''עם ישראל לעולם לא יישכח את נעם. הוא גיבור ישראל אמיתי. אסור לנו בשום אופן להמשיך להעדיף את חיי האויבים שלנו על חיי החיילים שלנו.

''אני מקווה שההתעוררות של כל עם ישראל בעקבות האבדן הנורא הזה באמת תעשה שינוי. לחיילים שלנו יש מסירות נפש אדירה אבל מה שיכול להיעשות בפצצות לא אמור להיעשות בדם של טובי בנינו'', הוסיף פולארד.


ביישוב קידה מבקשים מעם ישראל כולו להיות שותף בבניין הארץ ולתרום לבנייתו של בית הכנסת לעילוי נשמת נעם רז

גם ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו קיים ביקור תנחומים אצל משפחתו של לוחם הימ"מ נעם רז ז"ל שנפצע באורח קשה בפעילות צה"ל בכפר בורקין שבאזור ג'נין בשבוע שעבר ונפטר מפצעיו בבית החולים רמב"ם שבחיפה.

נתניהו ניחם את האלמנה, הילדים ושאר בני המשפחה היושבים שבעה בביתם ביישוב קידה בבנימין. לאחר מכן, ראש הממשלה לשעבר יצא עם אחד הבנים של נעם לסייר במטע הזיתים ששתל אביו.

"בביקור תנחומים ביישוב קידה אצל משפחתו של גיבור ישראל, לוחם הימ"מ נועם רז, השם יקום דמו", כתב נתניהו בטוויטר לאחר הביקור. ''משפחה נפלאה, שורשית, ציונית. מה גדול האובדן, כמה עמוק הכאב. יהי זכרו של נועם ברוך ונצור בליבנו לעד''.

גם ראש הממשלה נפתלי בנט הגיע הבוקר ליישוב קידה שבבנימין לביקור אצל משפחתו של נעם רז הי"ד. במהלך הביקור פנה בנו הבכור של רז במלים קשות לראש הממשלה בנט ואמר לו: "אני לא יודע איך אתה מסתכל על עצמך במראה. אני מאשים אותך כמו שאני מאשים את המחבל".

"הרסת את ההזדמנות שלך. רוצים לראות מישהו שאנחנו מאמינים בו. לא מגיע לך להיות בבית שאבא שלי חי בו. מקווה שאתה מקשיב ולא רק מהנהן", הוסיף הבן.

עוד אמר: "אל תבטיח לנו הבטחות, מניסיון העבר שום דבר הרי לא מתקיים. תפסיק להפקיר את החיילים והשוטרים במדינה. סירסתם אותם. רוגמים שוטרים באבנים והם לא יורים".

נפתלי בנט יוצא מבית משפחת רז בקידהבאדיבות מחאת הקו האדום

האלמנה אפרת רז דרשה מראש הממשלה שלא להתחמק מהשאלה מה עשה באופן אישי בתפקידו כדי לעצור את הטרור. "תהיה נאמן לאמת, תסתכל לעצמך בעיניים. כוונתך רצויה אך מעשיך אינם רצויים. יש עוד זמן לשנות, כל עוד אתה בכיסא הזה. כשאתה לא נאמן למהות שלשמה נבחרת, לא תהיה כאן. גמרנו להיות מושפלים, תן עז לעמך", אמרה לו.

אחותו של נעם הודתה כי קיוותה שבנט לא יגיע כלל לנחם. "חסרה לנו גאווה יהודית לנו ביום יום. אני לא יכולה לנסוע ולהניף דגל. אני מפחדת לנסוע ולחזור לביתי, אבל עושה את זה. אין פה גאווה יהודית, פעם ראש הממשלה היה גאווה".

ראש הממשלה כתב בחשבון הפייסבוק שלו לאחר מכן: "משפחתו של לוחם הימ"מ רנ"ג נעם רז ז"ל היא משפחה חלוצית שחיה חיי מסירות וציונות בישוב קידה. הם איבדו את נעם שהיה דמות נדירה עם ענווה ועוז. באתי להיות איתם. זכותם המלאה של בני משפחתו של גיבור ישראל להשמיע בפניי כל דבר אשר על לבם, ותפקידי לשמוע ולהקשיב. יהי זכרו של נעם רז ז"ל ברוך ונצור בלבנו לעד".

בנט הקדים באופן מכוון את הגעתו לבית המשפחה בשל החשש שייתקל בהפגנות לקראת בואו. עם זאת כבר אמש הוצבו באזור שלטי מחאה רבים נגד הגעתו של ראש הממשלה ליישוב.

עד ליציאתו מהישוב הגיעו מפגינים רבים לקידה כולל פעילים מתנועת "מחאת הקו האדום" ו"פתאום קם עם". המפגינים דרשו מראש הממשלה להתפטר מתפקידו ואמרו לו כי הוא אינו רצוי ביהודה ושומרון וכי ההתיישבות איננה מוצר שאפשר להשתמש ולזרוק.