עומר אדם
עומר אדםצילום: ערן לוי

ל"ג בעומר הוא חג שמהווה טריגר עבור כמעט כל מי שחווה חרם בצעירותו, החל מאסיפת הקרשים בקבוצות ועד המדורה עצמה שלא תמיד תמיד מוזמנים אליה. אתמול, בערב החג, אירח הזמר עומר אדם ילדים שעברו חרמות וילדים חולי סרטן.

"חלק מהילדים המוחרמים שהגיעו לא הוזמנו לשום מדורה" מספר אדם, "חלקם עברו עשרות בתי ספר בכדי שיפסיקו להרביץ להם ולקלל אותם וחלקם כשחגגו יום הולדת, אף אחד לא הגיע".

"השיא היה שאחד הילדים ניגש אליי ואמר לי "עומר אתה יודע שכל הילדים בבית ספר אמרו לי להתאבד ואני חשבתי לעשות את זה, אבל אחרי היום הזה והרגע הזה פה שכל כך כיף לי, אני לא הולך להקשיב יותר לאף ילד כזה ולעשות רק מה שטוב לי".

"הסתכלתי עליו עם דמעות" מספר אדם, "חיבקתי אותו ואמרתי לו תיזהר בטעות להגיד את זה עוד פעם או לחשוב לעשות את זה. הוא חיבק אותי ופשוט עברה בי צמרמורת".

אדם הוסיף והבהיר שהסיבה שהוא משתף בביקור היא לא כדי שאנשים יגידו שהוא נחמד, אלא כי הוא חושב שיש לו אחריות. "אני באמת חושב שמי שנמצא בפרופיל ציבורי ויכול להשפיע על הדברים האלה שלא יקרו יותר או יופחתו אז חשוב שיעשה את זה"."ואפילו אם רק בן אדם אחד יקרא ויבין כמה סבל הילדים האלה עוברים כדאי שיקח את זה לתשומת ליבו וישתדל להיות רגיש וטוב לאחרים, וילדים שקוראים את זה שיחשבו פעמיים לפני שהם פוגעים בחברים שלהם".

"גם ככה הרשתות והטירוף של היום נהיה פשוט אכזרי ומוגזם וזה משפיע על ילדים בגיל ממש צעיר ועובר לאלימות בבתי ספר ומשם לחרמות ולילדים באמת מדהימים שסובלים מזה ומשם זה ממשיך לדור שלנו וכן הלאה".

"בקיצור מי שאין לו משהו טוב להגיד, לפעמים עדיף לשתוק", סיכם אדם, והודה לעמותת ים של חברים ועמותת חיוך של ילד שנתנו לו את הזכות לארח אותם.