הרב נעם פרל בהר הבית
הרב נעם פרל בהר הבית צילום: מינהלת הר הבית

מאות יהודים עלו להר הבית היום (חמישי) לרגל ל"ג בעומר והילולת רבי שמעון בר יוחאי. רבים מהעולים ציטטו ממאמריו של רבי שמעון בר יוחאי וקטעים מספר הזוהר בענייני המקדש והדרישה לבניינו.

ראש ישיבת התיכונית בסוסיא הרב נעם פרל עלה להר הבית יחד עם בניו, לרגל חתונת אחד הבנים הערב.

הרב שמשון אלבוים ראש מינהלת הר הבית בירך את החתן בנוסח חז"ל להר הבית: "מי ששיכן שמו בבית הזה ישכין בביתכם אהבה אחווה שלום ורעות, ישמחכם בבנים ובנות, נכדים ונכדות. ובזכות עלייתכם אליו בחורבנו, תזכו בקרוב לבוא אליו בבניינו".

רב היישוב עמיחי הרב יאיר פרנק עלה גם הוא להר הבית לרגל ל"ג בעומר. הוא אמר כי "הגיעה השעה לעבור ממירון להר הבית. זהו תיקון שכולנו צריכים לעשות".

הרב פרנק דיבר גם על הקשר שבין אש ל"ג בעומר לאש המקדש: "הגיעה השעה שאת האש של מירון נעלה אל הר המוריה שהוא הר הקודש. שם נדליק את אש המזבח ואש המנורה. שני האישים האלו אלו מצוות עשה מדאורייתא. בעיקר צריך היום להדליק את האש שבלב, כדי שנזכה גם להדליק את האש במקום המערכה".

הרב פרנק קרא לעלייה גדולה להר הבית ביום ירושלים. "בכ"ח באייר עברנו מהמלכות שהתחילה בה' באייר, למקדש. בעזרת השם ביום הזה חמישים וחמש שנה אחרי שעלינו לפה, אנחנו ממשיכים במעלה ההר. מצווה גדולה על כל אחד ואחד בפרט ביום הזה לעלות להר", כך הרב פרנק.