השגרירים בישראל
השגרירים בישראלצילום: דוברות

משלחת של 13 שגרירות ושגרירי מדינות באו"ם שהוזמנו על ידי שגריר ישראל באו"ם גלעד ארדן יחד עם הפדרציה היהודית של ניו יורק (UJA) הגיעו היום (שלישי) לישראל.

המשלחת כוללת נציגים ממדינות משמעותיות – מקסיקו, פולין, אוזבקיסטן, קזחסטן וכן מדינות מאיזורים בהם לישראל יש אינטרס מדיני וכלכלי להעמיק את היחסים עימן כדוגמת אל סלבדור, פנמה וטנזניה.

השגרירים ישהוו בישראל במשך שבוע שלם ויבקרו באתרים היסטוריים ובסיסי צה"ל ברחבי הארץ ויפגשו עם הנשיא, ראש הממשלה, שר החוץ ועם גורמי צבא וביטחון. הם ייפגשו גם עם פורום קו העימות בצפון וישמעו מראשי רשויות בצפון ובדרום על החיים שלהם ושל תושביהם בצל איום הטילים והרקטות של ארגוני הטרור.

במהלך השבוע יבקרו השגרירים בין היתר בכותל המערבי ובמנהרות הכותל, בכנסיית הקבר, במוזיאון יד ושם, בעיר נצרת ובכנסיית הבשורה, בסטארט אפ ניישן סנטרל ובמתקן ההתפלה שורק.

כמו כן, יבקרו השגרירים בפיקוד הצפון ובפיקוד הדרום, יקבלו סקירות ביטחוניות מבכירים בצה"ל, יסיירו במנהרת טרור של חיזבאללה וישוחחו עם תושבי האזור על החיים בצל טרור החמאס.

השגריר גלעד ארדן אמר כי "הבאת שגרירי או"ם לביקור בישראל היא חלק מרכזי והכרחי במאבק שלנו לשינוי דפוסי ההצבעה באו"ם שעדיין מפלים את ישראל לרעה ואני בטוח שהביקור כאן ישפיע על התנהגות השגרירים ויחסם לישראל בעתיד".

"בזמן שבאו"ם אויבינו מפיצים שקרים כנגדנו אפילו בנושאים כמו חופש העיתונות בישראל ומצב זכויות האדם ומנסים למחוק את זיקתנו לירושלים, אנחנו נביא את השגרירים לראות מקרוב את הדו קיום בישראל, את החופש והשוויון בישראל ואת העדויות והממצאים החותכים לקשר ההדוק שלנו לארץ ישראל ולירושלים ואת חופש הדת והפולחן בה. לאחר שהשגרירים נחשפים מקרוב לאתגריה של מדינת ישראל, לצד ייחודה ותרבותה העשירה, הם חוזרים עם הבנה מעמיקה על המציאות הישראלית ועל תרומתנו הרבה לעולם", הוסיף.

אריק גולדשטיין, מנכ"ל פדרציית ניו יורק ציין כי "פדרציית UJA גאה לתמוך במשלחת החשובה של שגרירי האו"ם בישראל. כבר מזמן הבנו את החשיבות של הבאת מנהיגים ומשפיענים לישראל. ביקור בישראל, באתרי ההיסטוריה העשירה שלה ומפגש עם האזרחים המייצגים את המגוון התרבותי והדתי שלה הם ההסברה הטובה ביותר על יופייה ומורכבותה של מדינת ישראל. בנוסף להצגת הנס שהוא מדינת היהודים, סיורים כמו אלה יוצרים קשרים חזקים ועמוקים אשר משפרים את הקהילה הגלובלית שלנו ונחוצים מאוד בזמנים האלו. אנו מצפים לקבל את פני המשלחת של מנהיגי העולם בישראל".