האנדרטה לזכר יהודה דימנטמן
האנדרטה לזכר יהודה דימנטמן צילום: חומש

כוחות הביטחון הרסו והחרימו הלילה (רביעי) את האנדרטה לזכרו של יהודה דימנטמן הי"ד שנחנכה אתמול במקום הרצח סמוך ליישוב חומש.

בתגובה להרס ולהחרמה אומרת הבוקר אלמנתו של יהודה אתיה דימנטמן כי "לפני כחצי שנה הערבים הרשעים גדע את חייו של יהודה בצומת יהודה. היום, עוד לפני שהתייבש הדיו מהאנדרטה שהקמנו אתמול לזכרו של יהודה, צבא ההגנה לישראל גדע גם אותה".

לדבריה, ''200 הריסות בתי מחבלים (סליחה, קומות מחבלים) לא יעזרו אחרי פעולה מתרפסת כזאת. אם היהודים בעצמם אומרים שחומש לא שלהם, ושאפילו אנדרטה לנרצח לא לגיטימית בעיניהם, אז מוחמד מקבל היום כח ומוטיבציה לקחת סכין ולנסוע לתל אביב".

"גנץ ביקר הבוקר בהודו באנדרטה לזכר החייל ההודי שמסמלת את מורשת הבטחון של הודו. האם גנץ יבקר גם באנדרטה לזכר החייל היהודי שמסמלת את מורשת הבטחון של מדינת היהודים?", הוסיפה דימנטמן.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן אמר: "זהו טרוף מערכות. הרס האנדרטה מצטרף לרדיפה האובססיבית של הממשלה כנגד חלוצי חומש. הממשלה רודפת את הקורבנות ואת אנשי חומש, והפעם גם את בני משפחת דימנטמן היקרים, משפחת הנרצח בפיגוע".

"מעולם בתולדות ישראל לאחר רצח, הממשלה לא הרסה ופגעה דווקא במשפחת הנרצח ובמתיישבים. אי אפשר להסכים לדבר הזה, ממשלה שרודפת את חומש אין לה זכות קיום. זו חציית קווים שלא ראינו בעבר. עם ישראל מתנער מהמעשה הלא ערכי הזה. חומש תבנה מחדש", דברי דגן.

המקום בו הייתה האנדרטה לזכר יהודה דימנטמן
המקום בו הייתה האנדרטה לזכר יהודה דימנטמן צילום: חומש

נזכיר כי אתמול הקימו בית ישיבת חומש יחד עם משפחתו של יהודה דימנטמן הי"ד אנדרטה חדשה לזכרו. האנדרטה הוקמה במקום הרצח בסמוך ליישוב חומש על ידי תלמידי הישיבה, בצומת שמאז הרצח מכונה 'צומת יהודה'. האנדרטה שהוכנה ע"י ישיבת חומש, עוצבה צורת מגן דוד עטור בדגלי ישראל אליה מוצמד לוח זיכרון שהוכן לזכרו של דימנטמן הי"ד.

ישיבת חומש מסרה הבוקר: "ממשלת ישראל ממשיכה לבזות את זכרו של יהודה. מאז הרצח הממשלה רודפת את חומש בצטרה אובססיבית. ההרס הלילה הוא פרס נוסף לרוצחים, מי בממשלה יתעורר וישים סוף לרדיפה?".

אתמול, ראש ישיבת חומש, הרב אלישמע כהן, בירך על הקמת האנדרטה לזכר תלמידו. "התרגשות גדולה לעמוד פה ולהקים מצבה לזכרו של תלמידנו יהודה הי"ד. אנחנו זוכים להקים כאן אבן חזקה שאף אחד לא יעיז לפגוע במקום הקדוש הזה. הישיבה תמשיך לצמוח ולעלות, נמשיך להיות כאן ולהקים פה חיים יהודיים, וזה הזכר האמיתי לזכרו של יהודה, יש כאן בית מדרש של תורה, חיים של ישיבה ומשפחות שגרות כאן, וכל זה מכוחו הגדול של יהודה, ואת זה אנחנו נמשיך בעזרתו של עם ישראל שלעולם לא יוותר על המקום הזה. עם ישראל חי", אמר הרב אלישמע כהן.