קאזם חליילה
קאזם חליילהצילום: מיכה לובטון

קאזם חליליה, מוסלמי בן 28 שגדל בכפר איקסל, נכנס הערב (רביעי) לבית האח הגדול כשהוא נועל נעליים בצבעי כחול ולבן ועליהן סמל מגן דוד בולט.

"אני הייתי המוסלמי הראשון ששירת בגלי צה"ל ואני אהיה המוסלמי הראשון שיקח את האח הגדול", אמר חליליה בפתח התכנית הראשונה של העונה החדשה של "האח הגדול".

"אני ערבי, מוסלמי, ישראלי, גאה", אמר. "רציתי להיות פוליטיקאי וההורים שלי כל הזמן אמרו אין בזה כסף. לא הקשבתי להם. תמיד הייתי לוחם צדק. פניתי לדונלד טראמפ באנגלית שצריך להכריז על ירושלים כבירת מדינת ישראל".

לדבריו, הפנייה שלו לטראמפ הובילה לכך שמשפחתו תנתק עמו קשר למשך ארבע שנים. הוא פרסם את הסרטון בו הוא פונה לטראמפ וכעבור שעה קלה קיבל הודעה מאימו בה נכתב: "אם תמשיך בדרך הזאת אני לא רוצה שתחזור הביתה, אתה לא הבן שלי יותר". הוא הוסיף: "ארבע שנים בלי אמא זה מוות".

חליליה גאה במדינת ישראל למרות שרבים מחבריו בחברה הערבית לא מקבלים זאת בעין יפה. "עשיתי מה שאני חושב כדי להשתלב בחברה הישראלית", ציין. "עשיתי הסברה בחו"ל, היינו מתעמתים עם פעילי BDS. אמרתי להם החיילים לא רוצחים, החיילים גיבורים". כעבור תקופה החליט שהוא רוצה לשרת בצה"ל בעצמו. "אני המוסלמי הראשון ששירת בגלי צה"ל מאז קום המדינה, עכשיו אני מרגיש יותר שייך", כך חליליה.