ח"כ מיקי זוהר
ח"כ מיקי זוהר צילום: ערוץ 7

חבר הכנסת מיקי זוהר (הליכוד) העריך כי בבחירות הקרובות תגיע מפלגתו לשיא מצביעים.

על אמירות החרדים כי יו"ר כחול לבן בני גנץ יהיה הראש הממשלה הראשון ברוטציה אמר זוהר: "הם עושים שגיאה. הם פוגעים בסיכוי שלהם להיות בקואליציה. "לחרדים יש תקרת זכוכית של 16 מנדטים, רק הליכוד יכול להביא את המנדטים להשלמת קואליציה ל-61".

זוהר הוסיף: "הם מונעים מאיתנו לעשות את זה בזה שהם מדווחים שגנץ יהיה ראש ממשלה. אני אומר לך שבני גנץ לא יהיה ראש ממשלה ואגיד גם מה יעשו החרדים - כמו ילדים טובים הם יישבו איתנו בקואליציה".

גורמים בכירים ביהדות התורה וש"ס הבהירו כי אם בנימין נתניהו לא ישיג רוב של 61 בבחירות הקרובות, הם יציעו רוטציה עם כחול לבן שבה יהיה בני גנץ ראשון.

בחדשות 12 דווח כי המטרה של אותם גורמים היא להלחיץ את נתניהו, כאשר הסיכויים לאי אמון ולממשלה חלופית בכנסת הזו אינם גבוהים. החרדים לא יכולים להרשות לעצמם עוד סיבוב באופוזיציה, כאשר אף אחד לא חושב ברצינות שישבו עם לפיד וליברמן.

במקרה שבו בלוק נתניהו לא משיג 61 החרדים יבואו לבני גנץ ויציעו לו לעמוד בראש הממשלה יחד עם גוש הימין, אולי למעט בן גביר. בנימין נתניהו יהיה ראש הממשלה החליפי, עם או בלי רוטציה.

עמית סגל דיווח כי במהלך השבוע שעבר ניסו נתניהו, יריב לוין ואחרים בכל כוחם להקים ממשלה חלופית, זאת לאחר לחצים שהועברו בעיקר מקרב המפלגות החרדיות. ההערכה היא שנתניהו ישלם כמעט כל מחיר עבור ממשלה חלופית, לאחר פגישה נוקבת שקיים עם בצלאל סמוטריץ ואריה דרעי, שבה הבין שמבינתם זה הכרח להקים ממשלה ולא להיגרר לבחירות.

ייתכן ששותפיו של נתניהו חוששים שלא ישיגו 61 מנדטים וייתכן שהם פשוט חוששים מהתחזקות של איתמר בן גביר. במפלגות החרדיות אף היה מי שאיים על נתניהו, שאם לא ישיג בבחירות 61 מנדטים - הם ילכו עם הצד השני.