אזכרה לדני גונן
אזכרה לדני גונןצילום: קובי דהן, טנא תקשורת

מאות בני אדם הגיעו אתמול (רביעי) לאזכרה של דני גונן הי"ד בלוד, שנרצח בפיגוע לפני 7 שנים ליד הישוב דולב.

באזכרה, שהייתה בסימן "שרים וזוכרים", בחרו עשרות אנשים מבין המשתתפים שירים הקשורים לזכרו של דני הי"ד. בין שיר לשיר. העיתונאי יותם זמרי שהנחה את הערב בהתנדבות, שילב קטעי געגוע שנכתבו על ידי בוחרי השירים.

בין מאות הנוכחים באירוע האזכרה המרגש נכחו: נתנאל איזק מנכ"ל משרד ירושלים ומורשת, נציגי ארגון "עד כאן", מתן פלג יו"ר תנועת "אם תרצו", אפרת נוי מנכ"לית הגרעין התורני בלוד, היועצים האסטרטגיים מאיר ליוש ואודי טנא, העיתונאי שילה פריד ועוד.

דבורה גונן, אמו של דני הי"ד שלאחר הפיגוע ייסדה את פורום "בוחרים בחיים" של המשפחות השכולות, פתחה את האירוע: "אני מאוד מתרגשת להיות פה. כל השנים היו שואלים אותי מאיפה יש את הכוח ואיך אפשר לקום בבוקר ולבחור בחיים. את הזרע של בחירה בחיים זה דני זרע. אני משתדלת להמשיך ולהשקות את הזרע הזה שימשיך ויפרח. לא להיות בעשייה זה לוותר על דני. הבחירה בחיים היא מדני".

יותם זמרי אמר: "אני לא כל כך מתרגש מלדבר באופן כללי, אבל אני מתרגש לדבר פה. הייתי שמח לא להיות באירוע הזה אבל זה כבוד עצום עבורי להיות פה. שאלתי את דבורה על דני ושאלתי אותה למה דווקא היא בחרה בערב שירה. היא אמרה לי שהיא החליטה בשבעה של דני שתדאג שתמיד השמש תמשיך לזרוח".

הרב אייל ורד, ר"מ במכון מאיר, העביר שיעור לזכרו של דני: "הדרך שלנו היא דרך אמיתית. מעשה טוב אחד מכריע אלף מעשים רעים. להיכנס לחודש תמוז עם אזכרה שנותנת כוח זה דבר שממתק את החודש. זה עוד צעד שמקרב אותנו לגאולה השלמה. א' תמוז זהו יום הזכרון של יוסף הצדיק שהיה דבק בארץ ישראל. יוסף ודן הם כמו אחים תאומים. שניהם מאוד קשורים לארץ וזה חודש תמוז. אני מברך את כולנו שנדע לקחת מעט מן האור ולגרש הרבה מהחושך".

אודי טנא אמר: "בפיוט שאומרים בחלק מקהילות ישראל לפני תקיעת שופר בראש השנה מתייחס בדיוק לסיטואציה של אזכרה מעין זו: 'עַיִן בְּמַר בּוֹכָה וְלֵב שָׂמֵחַ; עוֹקֵד וְהַנֶּעְקָד וְהַמִּזְבֵּחַ'. אנחנו זוכרים את דני בלב דומע ושמח אבל לוקחים איתנו כ"כ הרבה מהשמחה והחיות שהיו שמותיו הנוספים. זו אמנם אזכרה, אבל זו אזכרה שמחה ואנחנו פה רק מקווים שבמקום שבו חיים נגדעו במעיין, נמשיך להוסיף חיים ובעיקר, לבחור בחיים".