שירה איש רן קיבלה אתמול (שני) תעודה לסיום תואר ראשון בחינוך, לאחר שהשלימה את לימודיה במכללת אורות באלקנה.

הלימודים האקדמיים של איש רן נקטעו כשהייתה בשנה השנייה לתואר, כשמחבלים פתחו עליה באש ופצעו אותה באורח קשה בעת שעמדה יחד עם בעלה עמיחי איש רן בטרמפיאדה ליד היישוב עופרה. איש רן בת ה-23 נפגעה מירי המחבל ונאלצה לעבור ניתוח קיסרי על אף שהייתה בחודש השביעי להריונה. התינוק לא שרד וכעבור שלושה ימים נקבע מותו. התינוק הובא למנוחות בהר הזיתים אחרי שניתן לו השם - עמיעד ישראל.

בשיחה עם ערוץ 7 סיפרה איש רן על הרגע המרגש בסיום התואר למרות האתגרים בדרך, ועל השליחות שהיא רואה במקצוע ההוראה במיוחד אחרי הפיגוע שעברה.

"התחלתי את התואר כרגיל", אמרה. "התחתנתי בשנה הראשונה של התואר באמצע הסמסטר, והייתה פה התחשבות מטורפת. בשנה ב', בחנוכה, אני ובעלי נפצענו בפיגוע מאוד קשה. אני נפצעתי גם קשה".

"הייתי מאוד בתוך התואר אז", היא סיפרה, "אני זוכרת שאחד הדברים הראשונים שאמרתי כשהתעוררתי היה 'יש לי מטלה להגיש מחר', ואמרו לי אל תדאגי הם יוותרו לך על זה. זה הכי אופייני ל'אורות', הם עשו הכל כדי שאסיים את התואר. ממש יעוץ פרטי ואיך להתקדם, לעזור עם החומר שהחסרתי. הם באו לבית החולים לבקר, היה קשר תמידי. הם עשו הכל ובזכותם אני עומדת כאן היום לסיים את התואר ויש לי הכרת הטוב ענקית".

הפיגוע הקשה שעברה צייד אותה לדרכה כמורה בעיקר ב"רגישות לאחרים. כל אחד יש לו את המסע שלו ואת התיק שלו, גם אם אתה בן 70 וגם אם אתה בן 14 או 15, ולהיות רגיש לזה. וואלה אני אוהבת את עם ישראל הרבה יותר ובא לי לגדל אנשים שמעריכים את העם הזה, ואוהבים את העם הזה, ויעשו הכל כדי שנבנה פה ארץ ועם מדהים, עוד יותר ממה שהוא כבר".

לאיש רן יש מסר לכל מי שרוצה להיות מורה. "זאת שליחות, אבל רק אם אתם באמת בעניין", אמרה, "אתם עובדים עם הנשמות הכי גדולות שיש, וזה יותר גדול מכל כסף שאפשר לקבל, ואני מקווה שגם תראו את הברכה. תהיו המורה שאתם הייתם רוצים שתהיה לכם".