ד"ר שרון אלרעי פרייס
ד"ר שרון אלרעי פרייס צילום: Yonatan Sindel/Flash90

בית משפט השלום בת"א קיבל את בקשת המדינה והוציא צו למניעת הטרדה מאיימת נגד יוספה ברק, שהטרידה את ד"ר שרון אלרעי-פרייס, ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות ואת בני משפחתה, ובהם בנה הקטין.

בבקשה, שהוגשה ע"י פרקליטות מחוז תל אביב נטען כי מעשיה השיטתיים של ברק נועדו "להטיל מורא ולהשפיע על עבודתה המקצועית של ד"ר אלרעי-פרייס, וניכר כי היא אינה בוחלת באמצעים גם כאשר מדובר בחציית גבולות מפורשת".

במסגרת פסק הדין קבע בית המשפט: "אין חולק כי המשיבה פרסמה על המבקשת, על בני משפחתה, ובמיוחד על בנה הקטין, שורה ארוכה של פרסומים תכופים, פוגעניים ומטרידנים... אין ספק שהמשיבה ביקשה לצור באמצעותם תכונה שמטרתה לנגח את המבקשת על רקע עמדתה המקצועית בנושא החיסונים. המשיבה קראה לפעולה על בסיס פרסומים אלה, ואין ספק שמטרתם לפגוע בתפקודה ובשגרת חייה התקינה של המבקשת".

בית המשפט אסר על ברק לאיים על אלרעי-פרייס ובני משפחתה וכן לצור קשר עימם או מכריה. כמו כן אסר עליה לפרסם בכל מדיה חברתית פרסומים המופנים לבני משפחתה של אלרעי-פרייס ובוודאי פרסומים העוסקים בבנה ובפרטיו.

בנוסף, הורה בית המשפט לברק להסיר מהפייסבוק ומהטוויטר ומכל מדיה חברתית אחרת את הפרסומים שפורסמו בששת החודשים שקדמו להוצאת הצו ושבהם מוזכרים בני משפחתה של אלרעי-פרייס וכל פרט מזהה בנוגע אליהם.