אילנה ראדה
אילנה ראדה צילום: Michael Giladi/Flash90

הפרקליטות הודיעה הבוקר (שלישי) לבית המשפט שהיא מסכימה לבקשת ההגנה לקביעת דיון בממצאי בדיקת ה-DNA שנערכה באחרונה לשערות שנמצאו על גופת תאיר ראדה. הדיון נקבע למחר. כך דווח בכאן חדשות.

הפרקליטות חשפה אתמול כי קיימת סבירות שאחת מהן שייכת לאדיר חבאני, בן זוגה לשעבר של אולה קרבצ'נקו, שהאשים אותה ברצח הנערה. הבדיקה העלתה כי 17 שערות נוספות שנמצאו שייכות לתאיר ראדה עצמה.

אולגה זדורוב, אשתו של רומן זדורוב, קראה ברשת ב' למשטרה לעצור מיד את אדיר חבאני ואת אולה קרבצ'נקו ולחקור אותם. בריאיון לאריה גולן בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב אמרה זדורוב כי היא בטוחה בכמעט 100 אחוזים שקרבצ'נקו היא שרצחה את תאיר. לדבריה, מלבד השערה שהתגלתה באחרונה יש ראיות נוספות שמקשרות את קרבצ'נקו לרצח.

ההגנה של המורשע ברצח, רומן זדורוב, תבקש בדיון לזמן ולחקור עדים - את ד"ר נורית בובליל מהמכון לרפואה משפטית, שחתומה על חוות הדעת החדשה והייתה עדת הגנה במשפט החוזר, את ד"ר דורון בהר, מומחה בגנטיקה שהיה אף הוא עד הגנה במשפט החוזר, ואת ד"ר ברוס בודולה, שהיה עד מומחה מטעם התביעה לעניין זה במשפט החוזר.

בתגובה להתפתחות, אילנה ראדה הגיבה להתפתחות בפרשת רצח בתה וקראה לפרקליט המדינה ולמשטרה לפתוח בחקירה מחודשת, לעצור מיידית את אדיר חבאני ואולה קרבצ'נקו, ולהוציא נגדם צו יציאה מהארץ. מטעמו של חבאני נמסר לכאן חדשות: "יש לאדיר אליבי מוצק ואנחנו משוכנעים שהממצא הזה מחזק את גרסתו ואת הטענות שהוא משמיע כבר עשר שנים".

פרקליטיה של אולה קרבצ'נקו, דניאל חקלאי ותומר שוורץ, מסרו בתגובה לבדיקה: "כפי שקבע פרקליט המדינה, אולה אינה קשורה ברצח של תאיר ז"ל משום בחינה. נזכיר שתיק החשד המופרך נגדה נסגר בנימוק חד משמעי של חוסר אשמה".