שלומי שבת
שלומי שבת צילום: יניר סלע

שלומי שבת הוא אחד האמנים הגדולים והאהובים בכל הזמנים במוזיקה הישראלית, ומאחוריו כבר 40 שנות יצירה ושירה מהיפות והפוריות שנראו בישראל.

את התאריך הסימבולי הזה שפותח את חגיגות ה40 בחר שבת לציין עם סינגל חדש בשם "כמה אתך יפה לי היום" - שיר שכתב והלחין יחד עם הזמר והיוצר אושר כהן.

"אני מתרגש לשחרר היום שיר חדש עליו עבדתי עם אושר כהן" מספר שבת, "ומבשר על מופע חגיגי של 40 שנות קריירה, כל הזיכרונות צפים, כל הרגעים היפים ואיתם גם לא מעט חברים טובים שאספתי בדרך, במופע שמבחינתי הוא רגע מיוחד ואישי בקריירה. מחכה לפגוש אתכם ולחגוג אתכם את השירים, הזיכרונות החברים."

כזכור הזמר האהוב חלה בקורונה לפני כשנה וחצי, וסיפר בזמנו שההולמה שלו הגיעה לא מעט בזכות אהבת הקהל שהתפלל עבורו."היה איזה ערב שהתדרדרתי והרופאים אמרו לי שהולכים לטיפול נמרץ" הוא סיפר, "זה היה ליל הושענה רבה, לילה מאוד חשוב ביהדות. פחדתי מהמילה טיפול נמרץ כמו שאתה מפחד לשיר בקיסריה.

''ניצלתי את זה שהרופא מעריץ אותי ואמרתי לו 'תן לי רק כמה שעות לעשות את זה, ובבוקר אלך לטיפול נמרץ'. ואז כמו באגדות, באמת הרגשתי שעם שלם התפלל בשבילי. בבוקר הוא הגיע אליי ואמר 'בוא נחכה עם זה'".

במופע הגדול ואולי המרגש ביותר בקריירה שצפוי להתקיים ב- 17/9 יארח שלומי את שלישיית מה קשור,
אביב גפן, מארינה מקסימיליאן, לאה שבת ומשפחת שבת בערב שיכלול את כל הלהיטים שבנה במהלך עשרות השנים, שירים שהפכו לאבן דרך במוסיקה בישראל, וזיכו אותו באינספור תארים, הצלחות, הדלקת משואה, ובעיקר באהבת הקהל שמחבק אותו שנים ארוכות. הבלדות המרגשות, החפלה הים תיכונית והרוק’נרול משתלבים ביחד, ומוכיחים שוב ששלומי שבת הוא חוויה מוסיקלית ישראלית אמיתית, שמחה ומרגשת.