ישי ריבו והבן של נועם רז
ישי ריבו והבן של נועם רזצילום: דוברות בנימין

כחודשיים וחצי לאחר נפילתו של לוחם הימ"מ נעם רז הי"ד בפעילות מבצעית, הכניסו ביישוב קידה בבנימין ספר תורה לזכרו אשר נתרם על ידי איש העסקים עמוס לוזון.

ספר התורה הוכנס בתהלוכה חגיגית עם בני המשפחה, בני משפחת לוזון, רבנים, ראש המועצה וחברים לבית הכנסת הנבנה בימים אלו בקידה לעילוי נשמתו של נעם.

מיד לאחר הכנסת ספר התורה נערך אירוע בר מצווה מיוחד לבנו של לוחם הימ"מ, שגב רז בן ה-13, וזה הופתע כאשר למקום הגיע הזמר ישי ריבו שהקדיש לשגב את השיר "הלב שלי" ולאחר מכן המשיך ורקד איתו.

ישי ריבו הפתיע את הבן של נועם רז הי"דדוברות בנימין

הרב שמואל אליהו: "אל נקמות ה' אל נקמות הופיע. הנקמה היא בבניין ויצירה. אנחנו מאחלים ליישוב הזה הרבה בניין ועשייה, שכונות ומטעים רבים. מאחל לשגב אורך ימים ושנות חיים טובים."

עמוס לוזון שתרם את ספר התורה אמר: "זה היום עשה ה' נגילה ושמחה בו. לאחר ימי השבעה, התחייבתי בפני אלמנתו של נעם, אפרת, להכניס ספר תורה לכבודו של גיבור ישראל. אפרת ביקשה ממני להכניס את הספר בכ"ה בתמוז, תאריך בר המצווה של שגב, והתחייבתי לה שנעשה חגיגה לכבוד שגב שכמותה לא היתה ביישוב קידה. תודה לאפרת וילדיה שזיכו אותי במצווה הזו."

אפרת רז, אלמנתו של נעם הי"ד: "באמצעות משפחת לוזון הנדיבה, תושבי קידה, המועצה והחברים שעזרו בהשקעה מטורפת להפקה, התאפשר לשגב לחגוג בר מצווה שמחה ולחזות בהתגשמות נבואת זכריה הנביא - שצום הרביעי וצום החמישי יהיו לבית יהודה לששון ולשמחה"

ראש המועצה ישראל גנץ: "חיבור מרגש בין הגבורה של נעם ומשפחתו לבין הלב הגדול של עם ישראל ושל עמוס לוזון. בזכות החיבור הזה עוד נוסיף להכות שורשים יחד עם קהילת היישוב קידה ולהתבסס בחבל בנימין ובכל מרחבי ההתיישבות".

יו"ר היישוב קידה, ישראל בן פזי: "רגע מרגש עבור כולנו, נעם חלם בחייו להכניס ספר תורה. בחודשיים האחרונים הרגשנו את הרצון של אנשים רבים להיות שותפים במורשתו של נעם וללמוד ממידותיו."