בן אנד ג'ריס.
בן אנד ג'ריס. צילום: ISTOCK

השיחות בין חברת בן אנד ג'ריס העולמית לחברת האם שלה יונילוור, בניסיון לגשר על המחלוקת ביניהן על מכירת העסק הישראלי של יצרנית הגלידה שתאפשר את מכירת הגלידה ביהודה ושומרון, לא צלחו, כך אמר עורך הדין של בן אנד ג'ריס לשופט במנהטן.

עורך הדין ביקש להוציא צו מניעה ראשוני שיורה על חסימת האפשרות של יוניליוור למכור את עסק הגלידה בישראל לבעל הרישיון המקומי בישראל אבי זינגר, כפי שהיה עשרות שנים.

חברת יוניליוור טוענת בתגובה כי המכירה נסגרה ב-29 ביוני ולא ניתן לבטלה.

נזכיר שבן אנד ג'ריס העולמית הגישה בתחילת יולי תביעה נגד חברת האם שלה - יוניליוור העולמית - וטענה נגדה כי החוזה שחתמה עם הזכיין הישראלי להמשך הפצת גלידות המותג בכל רחבי ישראל כולל ביו"ש מנוגד לערכיה.

התובעים טענו כי ההסכם החדש "מערער על עצמאות המותג בן אנד ג'ריס", ואומרים כי החלטה למכור גלידות תחת שם המותג ביהודה ושומרון "אינה עולה בקנה אחד עם ערכינו".

אבי זינגר, בעלים ומנכ"ל בן אנד ג׳ריס ישראל מסר בתגובה: "ההסכם שחתמנו עם יוניליוור הוא סגור, מאושר וסופי. ההסדר מבטיח את מכירת גלידת בן & ג׳ריס המיוצרת בישראל, בכל רחבי המדינה, כולל יהודה ושומרון.
אני רוצה להביע את הערכתי בפני יוניליוור, על ההסכם שנחתם בשבוע שעבר, ועל עמדתם הנחרצת נגד ה-BDS".

נזכיר, כי לפי ההסכם בין החברה הישראלית ליוניליוור הבינלאומי מותר לכתוב את שם המותג בעברית ובעברית אך לא באנגלית.

בעל הרישיון הישראלי לשיווק הגלידה, אבי זינגר, תבע פיצויים ופנה להליכים משפטיים בעקבות ההחלטה לעצור את שיווק הגלידה בהתנחלויות וטען כי קיים הסכם עד סוף השנה הנוכחית, ותבע פיצויים גבוהים. גם פוליטיקאים אמריקאים רבים ואפילו מספר מדינות בארה"ב הפעילו לחץ כבד על יוניליוור לחזור ולשווק את הגלידות בכל שטחי מדינת ישראל.

יש להדגיש כי מהרגע שנחתם ההסכם בין אבי זינגר לבין יוניליוור העולמית, לחברה האמריקאית אין עוד השפעה, והמפעל בישראל ימשיך למכור את גלידת בן & ג'ריס ללא מגבלה, בכל רחבי ישראל ויו"ש וללא הגבלת זמן

ראשי בן אנד ג'ריס הביעו את התנגדותם למהלך מיד לאחר חתימת ההסכם וכתבו, "אנו מודעים להודעה של חברת יוניליוור. בעוד חברת האם שלנו קיבלה את ההחלטה, אנו לא מסכימים איתה. אנו עדיין מאמינים שזה לא עולה בקנה אחד עם ערכי בן אנד ג'ריס שהגלידה שלנו תימכר בשטח הפלסטיני הכבוש".