המחיצה החדשה
המחיצה החדשה צילום: פרטי

חרף העובדה שעוד ימים אחדים נפתחת תקופת 'בין הזמנים', החוף הנפרד באשדוד עדיין לא זכה להכשר רשמי על ידי ועדת הרבנים של הציבור החסידי בעיר.

חברי אגודת ישראל המקומית שנדרשו לכך הבוקר, הסבירו כי איתני הטבע חוללו נסיגה לים בחודש האחרון והמחיצה בין החוף הנפרד למעורב שעד עתה הגיעה לגובה האדם - מגיעה לגובה הברכיים.

"עם כל הרצון הטוב, הכוח העליון הוא השולט", הסבירו בראיון לאתר האשדודי החרדי 'אשדודס'. "מה שקרה הוא שהים השנה נסוג לו פנימה בצורה משמעותית בכמה וכמה מטרים, ואם עד השנה סוף המחיצה הגיעה לגובה האדם, הרי שהשנה כשהמים כאמור נסוגו - גובה המים בסוף המחיצה מגיע עד לברכיים. וזו בעיה.

"לכן חברי וועדת הרבנים יחד עם חברי הסיעה עומדים אל מול מנהלת החופים אריה תורג'מן, שכאן באמת המקום לציין את התמסרותו מזה שנים רבות לטובת החוף הנפרד על כל הבטיו, ובהנחיית ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי ומנכ"ל העיריה אילן בן עדי אשר גם נרתמו לנושא בכל הכוח מיומו הראשון, נבחנו דרכים לפתור את הבעיה, ובימים אלו ממש הם מיישמים את הביצוע בשטח.

"זו העבודה שניתן לראות בימים אלו בשטח החוף באופן שניתן יהיה להבטיח את השמירה על גדרי הצניעות חרף תנאי השטח הנוכחיים".

בדבריהם הציגו שיפורים בחוף הנפרד. "הרחבנו את שטח החול שבחוף במספר דונם לרחבת הציבור. אמנם לא מדובר בהרחבת שטח הים, אבל החוף וכל שטח השהייה בו הורחבו משמעותית.

"שנית, כמידי שנה הציבה העיריה מחיצות ארעיות שדרשו הכנה ממושכת ותחזוקה קשה לאורך עונת הרחצה, וכשהגיע החורף - הרוח פירקה את המחיצה וחוזר חלילה מידי שנה בשנה. השנה שמנו לכך סוף.

"לאחר מאמצים מרובים ובתקציב של כמיליון שקל ואחרי עשרות בדיקות בחופים אחרים, ומול בדיקות שנערכו מול גורמי מקצוע שונים, הוחלט על הקמת מחיצה קשיחה וחזקה עמידה לרוחות אף לימי החורף. מחיצה דומה ניצבת בחוף שרתון כבר שנים ללא תקלות ועבדות תחלופה.

"המכרז יצא בחורף דאשתקד, ומאז עובדים על הביצוע אם כי תנאי הים השנה היו בעייתיים במיוחד, מה שעיכב את הקמת המחיצה בחודשיים. אך ב"ה הן הסתיימו בשעה טובה, והנה קמה וניצבה לה המחיצה...".