יאיר (יאיא) פינק
יאיר (יאיא) פינק צילום: אילן בשור

מי אני: יאיר (יאיא) פינק, בן 38, נשוי + 2.

מקום מגורים: יקנעם.

מתמודד במפלגת: העבודה.

עבר ציבורי: ראש מטה יו"ר האופוזיציה, מייסד ומנכ"ל לובי 99, מנכ"ל דרכנו ומייסד דמוקרטTV.

מה הדבר הראשון שתרצה לעשות בכנסת הבאה? לקדם נושאים של כן ליהדות ולא לכפייה הדתית ולצמצם את הכח של הלוביסטים של בעלי ההון הגדול בכנסת ובממשלה, ולהאבק נגד יוקר המחייה.

לא מתחיל את הבוקר בלי? תפילת שחרית ולקחת את הילדים לגן.

למה דווקא במפלגה הזאת? מפלגת העבודה היא הבית הפוליטי שלי מאז שאני ילד, אני רוצה להחזיר את הברית ההיסטורית בין תנועת העבודה לציונות הדתית המתונה.

מאז ששמעתי ברדיו לפני 27 שנים על כך שאדם חובש כיפה רצח את ראש הממשלה שלנו, חיי השתנו. מאז אני נושא איתי תחושת אחריות להראות שיש יהדות אורתודוקסית, שדרכיה דרכי נעם וכל נתיבותיה שלום, שדואגת ליתום, לגר ולאלמנה ומאמינה שקדושת החיים חשובה מקדושת האדמה. אלו הם ערכי מפלגת העבודה - צדק חברתי, שוויון ורדיפת שלום. המפלגה הכי דמוקרטית והכי חברתית בכנסת.

איך היית מגדיר את עצמך במשפט אחד? טייקון חברתי - בעלים של חברת לובי (לובי99), בנק (קואופרטיב אופק), קבוצת כדורגל (הפועל קטמון ירושלים) וערוץ תקשורת (דמוקרטTV).

איך נראה שולחן השבת שלך? מתחיל בברכה לבנים שחוזר מבית הכנסת, שרים ביחד שלום עליכם, אשת חיל וקידוש. הרגע המשמח ביותר הוא המוציא על הלחם כשבארי שם מלח על החלה. חוץ מזה אני בד"כ מכין עלי גפן מעולים.

מתי פעם אחרונה בכית ובגלל מה? בלידה של הבן הבכור שלי, בארי. מעריץ את אשתי.