ח"כ שמחה רוטמן
ח"כ שמחה רוטמן צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

ח"כ שמחה רוטמן ממפלגת הציונות הדתית מעביר מסר ליו"ר עוצמה יהודית איתמר בן גביר לפיו ההחלטה אם להתמודד לבד היא שלו בלבד.

"משא ומתן בציבור זה דבר לא טוב", טוען ח"כ רוטמן בראיון לרדיו 'קול חי'. "אבל מי שהתחיל את זה היה בן גביר, שעשה מסיבת עיתונאים. הצטערנו מאד שזה יצא ככה לציבור. אני חושב שאין טעם לדבר על זה בפומבי".

לדבריו, "כל הצורה הזו של הרכבת הרשימה היא שגויה, הצענו לו להצטרף לפריימריז והוא סירב. גם הליכוד מורכב מכמה תנועות שהתאחדו. הליכוד מורכב ממפלגת חירות וממפלגת ליברלים, גם ישראל בעלייה הצטרפו אליהם, בפעם הראשונה רצו בהסכם כלשהו, ואחר כך עשו פריימריז משותף".

"ההצעה שיצאה בערוץ 12 היא הצעה קשה מאד עבורנו אבל אנחנו עושים הכל מעל ומעבר לרצות את איתמר, וזה בגלל שאנחנו אוהבים אותו ורוצים לרוץ איתו. כל הצעה שאנחנו מציעים לו אומרים לנו שזה פטרונות, הוא הסכים להצעה שהוצעה שבמקום 7 יהיה מועמד מוסכם, ועכשיו הוא נסוג לאחור. אנחנו פועלים כל הזמן לאיחוד", הוסיף רוטמן.

הוא שלח עקיצה לבן גביר וציין כי "סקרים הם רק סקרים, מציע לבדוק כמה ימינה ותקווה חדשה קיבלו לפני הבחירות. הבחירות הם הסקר הטוב ביותר שיש, שעוצמה רצו לבד הם שרפו קולות למחנה הימין. צריך לקחת את הסקרים בעירבון מאד מוגבל".

"אנחנו הלכנו רחוק מאד שיהיה הסכם לאיחוד. אם הוא לא רוצה לרוץ איתנו אנחנו לא נכריח אותו, מי שמחפש תלונות כל הזמן לא מחפש לפתור את הבעיה, לא יודע מה האינטרסים שלו", סיכם.