אמיתי פורת
אמיתי פורתצילום: חזקי ברוך

המועמד החדש במפלגת הרוח הציונית אמיתי פורת מתייחס הבוקר (שני) לשאלת הישיבה עם נתניהו ולסגנון הממשלה שצריכה לקום לאחר הבחירות.

"מעל מיליון איש בוחרים ליכוד ולכן נתניהו יכול להיות רה"מ - צריך לעבוד עם זה. בסיטואציה הנוכחית חייבים לחתור לממשלת אחדות ציונית ולא לממשלת ימין צרה. זה הלקח של השנים האחרונות", אמר פורת לכאן ב'

ביציאה מכפר המכביה אמש לאחר ההודעה הרשמית על מועמדותו התייחס פורת בשיחה עם ערוץ 7 לשאלה מדוע הצטרף לרוח הציונית: "אני מאמין שיש המון אנשים כמוני וכמו חברים שלי וציבור גדול שמחפש את הבית הפוליטי המתאים והוא לא מוצא אותו בציונות הדתית של סמוטריץ' ובן גביר וגם לא בליכוד, ומצד שני הוא לא בשמאל ולכן כחול לבן לא אופציה בשבילו, ובאופן בסיסי הוא מחפש רעיון שיתמוך באחדות של ימין ושמאל ובעיקר באחדות של עם ישראל".

''אי אפשר לייצר ממשלה צרה של 61 בטח לא משמאל וראינו את זה בשנה האחרונה ובוודאי לא ממשלת ימין צרה, וגם אם זה יהיה אפשרי זה לא ישרוד ולכן התשובה האמיתית למשבר הפוליטי בישראל היא ברית אמיתית בין המחנות ובעיניי הליכוד חייב להיות חלק מהממשלה שתקום".

פורת נשאל מה אביו הרב חנן פורת היה אומר על החלטתו, וענה "אנחנו חושבים, אנחנו לא יכולים לדבר בשמו ואנחנו לא יכולים לדעת ואין איתנו נביא. אני כן יודע שהחינוך והערכים הבסיסיים שנטמעו בי בבית הם מכוחו, ואחד הדברים המשמעותיים זו ההבנה שאנחנו כח חלוץ של התיישבות ושל ציונות דתית וחייבים את החיבור לעם ישראל. בלשון שלו שאבא היה חולה הוא אמר 'מי אנחנו בלי עם ישראל?'. מערכות הבחירות האחרונות זועקות לנו שחייבים ממשלת אחדות".

אתה יכול להבין את הציבור שהצביע לבנט ושקד והנדל והיום כועס מאוד שרימו אותם והקימו ממשלה עם רע''מ והשמאל הקיצוני?

''אני יכול להבין אבל לא שותף לכעס. אני כן שותף למסקנה שגם שקד והנדל שותפים לה, שצריך ממשלה אחדות ציונית רחבה ואי אפשר לחזור לממשלה שנשענת על קולות של רע''מ, זה דבר שלא יכול לשמש אותנו בביטחון הלאומי שלנו ובחוסן הלאומי שלנו וראינו את זה בשנה האחרונה.

אתה צולל לזירה הפוליטית עם משקפי שמש על הראש, חולצה טישרט וסנדלי שורש

"אולי זה לא המקום הטבעי שלי מבחינת הסטייל אבל זה עוד אני אלמד. אני מתעסק בתחום של הרעיונות והפעולות. הפוליטיקה מבחינתי היא שדה לנסות ולהגשים בו את הערכים והרעיונות שאנחנו מאמינים בהם ובראשם אחדות ישראל''.