חנוך דאום
חנוך דאוםצילום: באדיבות המצולם

הספר הקודם של חנוך דאום עשה היסטוריה במובן מסוים. הספר, שנקרא 'החיים הם תקופה קשה' הוכיח שבעידן הרשתות החברתיות אנשים יכולים לוותר על הוצאות הספרים הגדולות ולמכור את הספרים שלהם בעצמם, ושאם הם אנשים ידועים עם הרבה עוקבים כמו דאום, הספר גם יכול להפוך לרב מכר.

הדוגמה אולי הבולטת ביותר לספר שרכב על הגל הזה שהתחיל דאום הוא 'סיפורה של הפוליטיקה הישראלית' שהוציא עמית סגל, גם, בהוצאה עצמית ובשיווק דרך הרשתות.

היום בבוקר פירסם דאום הודעה על ספר נוסף שינסה לשחזר את ההצלחה, ספר שלו עצמו. "שאלתם שוב ושוב מתי יהיה ספר חדש" הוא סיפר, "אז עכשיו זה קורה: ספר חדש נולד".

"גם את הספר הזה, כמו הקודם- אני מוכר לבד. בלי מתווכים. אני כתבתי את הספר ואני אפיץ אותו (כלומר אפרת, בואו. היא גם זו שעונה לכם בשירות לקוחות, אז תהיו סבלניים…). זה משהו שאני מאמין בו (ושמח שאחרים עשו בעקבותי): אין סיבה שאדם שעובד על ספר יתן לשוק דורסני ומונופולי להנות מעמלו בלעדיו".

הספר החדש נקרא "החיים הם רק תקופה" ודאום סיפר כי הוא עמל עליו שנתיים. "כדי לא להעיד על עצמי יותר מדי אומר רק את זאת: אם אהבתם אתם החיים הם תקופה קשה, את החיים הם רק תקופה תאהבו יותר. באחריות".