איילת שקד ואביר קארה
איילת שקד ואביר קארהצילום: מארק ניימן, לע"מ

סגן השר אביר קארה מסביר מדוע החליט לעזוב את מפלגת הרוח הציונית ומציין כי אחת הסיבות המרכזיות היא הצטרפותו של אמיתי פורת לרשימה.

"אני ואיילת שקד חברים טובים, פחות אהבתי את הצורה שבה היא הגיבה על עזיבתי. אני יכול לאחל לה וללובי החקלאי בהצלחה", עקץ קארה בראיון ל-103FM.

הוא נשאל לגבי עתידו הפוליטי וענה, "ישבתי בסוף השבוע לארוחת ערב אצלי בבית, פתאום דפיקה בדלת, נכנסו שולמנים והרבה מאוד חברים שלי, חלק מהם לא ראיתי שנה שלמה, והם הגיעו עם החלטה שהם רוצים להקים מפלגה, החתימו אנשים להקמת מפלגה".

לדבריו, "אני צריך לקבל החלטה באיזו מסגרת יהיה לי הכי טוב באמת להשפיע על המדיניות הכלכלית של הממשלה הבאה, אבל שיהיה ברור שאני לא יכול להתעלם מהם. לפני שנה וחצי הם עשו הכול כדי שנקים מפלגה וחשבתי שלדבר הזה באמת אין שום סיכוי, אז בזמנו, והיינו צריכים להשתפשף".

האם ריצה נפרדת באה בחשבון? "אני לא יודע, אנחנו צריכים לבחון את הנושא הזה ואני גם יכול להגיד לך את האמת שאני לא קיבלתי החלטה סופית בנושא, אבל אני כן חושב שיש פה הזדמנות חד פעמית. יש לי הצעות על השולחן ממפלגות קיימות שמאוד רוצות שאני אגיע אליהן. זה מה שגורם לי להתלבטות".

ממפלגת הרוח הציונית נמסר: "צר לנו שמקום ברשימה הפך לאידיאולוגיה. הרוח הציונית תמשיך להוביל את דגל השוק החופשי ולהילחם בחסמים וביוקר המחייה. מאחלים לאביר הצלחה בכל אשר ילך".