הרב ברמת מגרון
הרב ברמת מגרוןצילום: חופשי

כוחות גדולים של משטרה ומנהל אזרחי פשטו סמוך לשעה ארבע לפנות בוקר (ג') על רמת מגרון שבבנימין, והחלו בהריסת בתיהן של שלוש משפחות המתגוררות בגבעה.

התושבים מדווחים על אלימות קשה שהפעילו השוטרים כלפי תושבים שכלל לא התנגדו - לרבות נשים וילדים, וכן על החרמת מכשירי טלפון של תושבי הגבעה ואזרחים נוספים שהגיעו למקום כדי לתעד את האירוע.

מאלימות השוטרים נפצעו ארבעה תושבים, ביניהם נערה בת 17 שנפצעה בראשה ובידיה. בנוסף לאלימות המשטרתית שהופעלה, עצרו השוטרים שישה תושבים שמחו כנגד ההרס.

היו שותפים בבניית הבתים מחדש

"השוטרים פשוט הגיעו בריצה ושעטו אל תוך הגבעה", סיפרה הודיה קהתי, תושבת הגבעה. "הם היכו באלימות כל מי שלא בא להם טוב בעין - כולל נערות צעירות ופשוט חטפו את מכשירי הטלפון של כל מי שניסה לתעד את האלימות. ביקשנו מהשוטרים שישלחו חובש למקום שיעניק טיפול רפואי לנערה שנפצעה מאלימות השוטרים שתתה דם מפניה או שלכל הפחות יאפשרו לנו לחייג למד"א, אולם הם סירבו. זה היה פשוט מראה קשה ומזעזע".

"בתוך דקות גורשנו מהבית, כל הרהיטים והרכוש האישי שלנו הושלכו החוצה וטרקטור עלה על הבית כשהוא מרסק אותו לחתיכות", תיארה קהתי את ההרס הקשה שחוו.

ברמת מגרון אמרו בתגובה להרס הבוקר: "אי אפשר להתעלם מהעובדה שאנחנו נמצאים בתקופת בחירות, נראה כי שר הביטחון בני גנץ, וראש הממשלה יאיר לפיד החליטו לעשות את קמפיין הבחירות שלהם על הגב של תושבי הגבעות, תוך ניצול ציני של התפקיד שהם מכהנים בו כרגע. בפינויים השוטרים משתמשים באלימות קשה ללא צורך, ונראה כאילו קיבלו פקודה מגבוה 'להיכנס במתנחלים'. בכל מחיר."

היו שותפים בבניית הבתים מחדש

ח"כ איתמר בן גביר (עוצמה יהודית) אמר בתגובה להרס: ''שר פינוי הישובים גנץ ממשיך פעם אחר פעם לפנות מאחזים ולהיכנע לאבו מאזן מכחיש השואה ידידו והיום שוב פינוי ברמת מיגרון. הם עוקרים והורסים - אנחנו ניטע וניישב. את התשובה לפינוי ניתן ב-1 בנובמבר עם ממשלת ימין אמיתי מלא מלא''.