השר אביגדור ליברמן
השר אביגדור ליברמןצילום: המכון הישראלי לדמוקרטיה

ד"ר אמיר הלמר, מומחה לשפת גוף, מתייחס הבוקר (ראשון) לטענות החמורות שהשמיע יוסי כמיסה, פעיל 'ישראל ביתנו' לשעבר, לפיהן ליברמן הציעו לו לו מאה אלף דולר כדי לרצוח ניצב במשטרה.

"הסתכלתי על הריאיון עם עוזרו לשעבר של ליברמן יוסי כמיסה ועל שפת הגוף שלו - והוא דובר אמת לאמיתה בכל מילה ובכל נתון שהוא נתן", טוען ד"ר אמיר הלמר בראיון ל'גלי ישראל'.

לדבריו, המלל של כמיסה שוטף והוא ענה מיד לכל שאלה בלי לחשוב יותר מדי. ''לא מופעל עליו שום לחץ, על פי שפת הגוף הוא דובר אמת'', כך הלמר.

בראיון הבוקר ל'גלי ישראל' אמר יוסי כמיסה כי "לא באתי לסמל במשטרה וסיפרתי לו, אני מדבר איתך על בכיר, ראש אגף החקירות. אנחנו מדברים פה על האדם שלדעתי היה לו ועדיין יש לו את הכי הרבה כוח במדינה".

לדבריו, "אני מוכן ללכת לפוליגרף כדי להיבדק אם דיברתי מילה אחת עם נתניהו, או עם מישהו מטעמו או קיבלתי אגורה שחוקה מטעמו. אני קורא לכלי התקשורת לערוך לי את הבדיקה הזו".

"סיפרתי לאיילה חסון הכל, לא הכל פורסם עדיין, יש דברים שאנחנו רוצים שיזוזו במדינה. גדעון לוי הוא לא איש ימין או תומך ביבי נכון? גם הוא אמר שהוא מאמין למשה מזרחי, לא לליברמן או לי, תאמינו למזרחי".

כמיסה הצהיר, "אני אשמח שליברמן יגיש נגדי תביעת דיבה, אני אשמח. בשלב הזה יצא הכל החוצה ויוגש כאן כתב אישום חמור מאד נגד ליברמן בנושא סיפור קונגו, לא מדובר במאה שקל, מדובר בהמון כסף. אני לא מפחד, שיבוא לבית משפט. יש מסמכים, מסרתי למשטרת ישראל בזמנו".

"בשנת 2000 חודש אוגוסט טסתי לקונגו, ליברמן כתב שאני לא מקורב אליו. הוא שלח אותי לקונגו 3 פעמים, היה דיבור לעסקה של יהלומים תמורת ביטחון, נשק לקונגו. הכל מופיע בכתובים ואמרתי את הכל לאגף החקירות, אני רוצה שליברמן יתבע אותי ואז הציבור יראה הכל".

מלשכת שר האוצר ליברמן נמסר כי "יוסי כמיסה מעולם לא שימש כעוזרו או יועצו של השר ליברמן וכל טענותיו הן טענות מופרכות של אדם הזוי שמניעיו רחוקים שנות דור מלהיות תמימים וטהורים. לא בכדי ניתן למצוא חדשות לבקרים תמונות של כמיסה עם חברי כנסת מהליכוד". עוד נאמר כי "כאיש משטרה לשעבר, היה מצופה מיד עם קבלת ההצעה מן הסוג הזה, כפי שהצהיר - לפנות מיד למשטרה ולהגיש תלונה".

"עצם אי הגשת תלונה במקרה כזה היא עבירה על החוק. העובדה שהאיש חיכה ו'נזכר' רק אחרי 20 שנה, ובאופן 'מקרי' רק אחרי יציאה למערכת בחירות לפרסם דברים הזויים ודמיוניים כפי שפרסם - מדברת בעד עצמה. השר ליברמן מתעתד להגיש קובלנה פלילית נגד כמיסה בתחילת שבוע הבא", כך נמסר מלשכת השר.