סגן שיר חג'אג' והוריה
סגן שיר חג'אג' והוריהצילום: באדיבות המשפחה

נקודת ההתיישבות החדשה הסמוכה למצפה יריחו, שהוקמה על ידי תנועת "נחלה", תיקרא "שיר ציון" על שמה של סגן שיר חג'אג' הי"ד.

קריאת השם נעשתה לאחר הליך בחירות בו השתתפו כ-600 מצביעים. מאז נפילתה של שיר הי"ד, הוריה שותפים למאמצי ההתיישבות של תנועת נחלה וקריאת נקודת ההתיישבות החדשה על שמה היא סגירת מעגל מרגשת.

מירב חג'אג', אמה של שיר הי"ד: "אנחנו מעריכים מאוד שתנועת נחלה בחרה לקרוא לישוב החדש על שם הבת שלנו, ומביעים על זה סיפוק גדול. לא יעזור לאף ממשלה, אם חלילה תנסה לפגוע בישוב חדש על שם הבת שלנו. אנחנו נגן על המקום, נגיע כולנו, המשפחה המורחבת ואף אחד לא יעז לגעת בישוב החדש".

עוד אמרה: "כמו שהאיחוד האירופי שם שלטים בכל מקום, אנחנו נשים שלט בישוב החדש על שם שיר ולא ניתן לאף אחד לגעת בו".

יאיר רטבי, חבר מזכירות גרעין מצפה יריחו: "עשרים שנה הארץ שלנו חיכתה שישירו לה מחדש שירי אהבה, שירים של הקמת יישובים חדשים. אנחנו עכשיו זוכים לשיר מחדש את שיר ציון. שיר לארצנו האהובה. שיר לירושלים שלנו, שהיישוב החדש 'שיר ציון' ישמור עליה ממזרח".

"סגן שיר חג'אג' הי''ד זכתה בחייה להגן ולשמור על הארץ הזאת, וגם אחרי לכתה - שמה מייצג את השמירה על אדמות הארץ בגוש אדומים ממזרח לירושלים עיר הנצח", ציין.

יו"ר תנועת נחלה דניאלה וייס: "אני מלאת הערכה למשפחת חג'אג', למירב והרצל על הדרך שבה הם מתגברים על הכאב האישי ומוצאים את הדרך החכמה להנציח את ביתם על ידי שותפות בבניין הארץ. שמחנו שהרצל ומירב חג'אג' העניקו לנו את הזכות לקרוא נקודת התיישבות על שם ביתם שיר הי"ד".