חגית משה
חגית משהערוץ 7

יו"ר מפלגת הבית היהודי, חגית משה, מצהירה כי לא תחבור לריצה משותפת עם מפלגת הרוח הציונית כשיועז הנדל וצבי האוזר מתמודדים במסגרתה.

"בשנתיים האחרונות הובלתי את מפלגת הבית היהודי ממדבר פוליטי לבית שיש בו תקווה לאנשי הציונות הדתית שמתגעגעים לדרך המפד"ל", כתבה משה בטוויטר.

"לא עשיתי את כל הדרך הזו כדי לשבת עם ימין מגומגם. הנדל והאוזר זה לא ימין ממלכתי זה ימין מזגזג ומגומגם, איתם אנחנו לא נשב", הוסיפה חגית משה וזמן קצר לאחר מכן מחקה את הציוץ.

מוקדם יותר דיווחנו כי שרת הפנים ויו"ר מפלגת הרוח הציונית, איילת שקד, לוחצת על שר התקשורת יועז הנדל לשלב את יו''ר הבית היהודי יוסי ברודני ומועמדים נוספים של הבית היהודי, צעד שידחק לאחור את ח"כ צבי האוזר - שותפו של הנדל במפלגת דרך ארץ.

דמות נוספת ששקד מבקשת להוסיף לרשימה היא משה סעדה, סגן ראש מח''ש לשעבר שבצלאל סמוטריץ' תכנן לשלבו ברשימת ''הציונות הדתית'' אך לאור תוצאות הפריימריז והאיחוד עם ''עוצמה יהודית'' השיריון של סעדה ירד מהפרק.

שקד הציעה לבית היהודי את המקומות 3, 6, ו-8 ברשימה, כך שאמיתי פורת אשר משובץ במקום השלישי יזוז למקום ארבע, וצבי האוזר ששייך למפלגת "דרך ארץ" יזוז ממקום ארבע למקום חמש.

דחיקתו של האוזר לא באה בחשבון מבחינתו של הנדל, אשר חושש כי מדובר במועמדים חדשים שיום לאחר הבחירות עשויים להיות אלו שישלימו לנתניהו את המנדטים הדרושים לו להקמת ממשלת ימין צרה, מתווה שהנדל מתנגד לו.