ניר אורבך
ניר אורבךצילום: ערוץ 7

חבר הכנסת ניר אורבך ממפלגת ימינה מגיב הבוקר (ראשון) לפירוק האיחוד בין איילת שקד ליועז הנדל.

"גם בתקשורת וגם לאיילת עצמה אמרתי שהנדל והאוזר בהחלט ראויים, אבל אי אפשר ללכת לכיוון הזה", טען אורבך בכאן רשת ב'.

לדבריו, "הדרך היחידה להיות רלוונטיים זה ללכת לכיוון של הציונות הדתית ולהגיד שתומכים בממשלה בראשות בנימין נתניהו".

עוד אמר אורבך כי "סקר אחרי סקר גוש הימין לא מגיע ל-61, כי יש חלק משמעותי מהציונות הדתית שכרגע לא מצביע, או שיצביע לגנץ. לא ישבתי עם שקד על השמות שיכולים לעשות את המהפך. במהלך שהיא עשתה, היא חייבת לחבור לבית היהודי".

כפי שפרסמנו הבוקר - חמישה ימים לפני הגשת הרשימות השרה איילת שקד מפרקת את הרוח הציונית ונפרדת מיועז הנדל ומצביקה האוזר.

בסביבת שקד הסבירו לערוץ 7, כי "לאחר שיחות רבות עם אנשי סיעת דרך ארץ, השרה שקד החליטה להיפרד מיועז הנדל וצביקה האוזר שהבהירו כי במידה ולא תקום ממשלת אחדות הם יעדיפו לגרור את המדינה לבחירות נוספות מאשר להקים ממשלת ימין. אופציה חסרת אחריות שלא תעלה על הדעת.

"לצערה הרב של השרה שקד, על אף הצהרות חוזרות ונשנות של השניים, סיעת דרך ארץ עדיין שבוייה במחנה 'רק לא ביבי' ובשיח השנאה והחרמות שהשרה שקד מנסה לעצור. השיח הזה גורר את המדינה לבחירות פעם אחר פעם, מביא לאי יציבות ומרסק את ישראל".

"השרה שקד איננה מוכנה לגרור את מדינת ישראל לבחירות נוספות ובמקרה שלא תצליח להקים ממשלת אחדות תשאף להקים ממשלת ימין מאוזנת שבה הרוח הציונית תמלא תפקיד אחראי".

השרה שקד הודיעה להנדל על החלטתה במוצאי שבת כי כיבדה את בקשתו לדחות את ההודעה המשותפת ליום ראשון בצהריים, עת ינחת בניו יורק. "הנדל בחר באופן לא ממלכתי ולא ערכי לחרוג מהסיכום ולפעול בדרכים שלא מכבדות את אף אחד מהצדדים. השרה שקד מאחלת לסיעת דרך ארץ בהצלחה".

עוד אמרו הגורמים, כי "בימים הקרובים השרה שקד תציג את רשימתה לכנסת. רשימה מגוונת, עם אישים בעלי השקפת עולם ציונית, לאומית וימנית".