ראש עיריית ביתר, מאיר רובינשטיין
ראש עיריית ביתר, מאיר רובינשטייןצילום: יעקב לדרמן, פלאש 90

התנועה לטוהר המידות פנתה היום (שני) לפרקליט מחוז ירושלים, עורך דין דני ויטמן, ולראש אגף החקירות במשטרה, ניצב יגאל בן שלום, בדרישה להימנע מסגירת תיק החקירה בחשד לשוחד כנגד ראש עיריית ביתר עילית מאיר רובינשטיין ואישים פוליטיים נוספים.

דרישת התנועה לטוהר המידות מגיעה בהמשך לכתבה של אהרן רבינוביץ ב"הארץ", לפיה למרות שישנן ראיות משמעתיות של עבירות שוחד לכאורה, בכוונת פרקליטות המחוז לסגור את התיק. עוד דווח כי גם בחלוף כשנתיים מאז נחשפה הפרשה, היחידה החוקרת לא ביצעה פעולות חקירה בעניין.

במכתב ששלחה התנועה לטוהר המידות נחשף כי "ביום 15 לספטמבר הוגשה קובלנה פלילית בעניין בידי עמותת "חינוך ועתיד" המבוססת על שורת ראיות, לרבות הקלטות, שהועברו לידי יאח"ה - להב 433. זאת, לאחר שקובלנה קודמת שהוגשה בעניין נסגרה, נוכח הודעתה של היחידה החוקרת כי בכוונתה לחקור את העניין".

"על פי הפרסום האמור, הגשת הקובלנה באה לאחר שלמרות פרק הזמן הארוך שחלף, לא ביצעה היחידה החוקרת פעולות חקירה ממשיות בעניין, לא זימנה עדים ולא חקרה את החשודים בפרשה. זאת, על אף ההקלטה אשר צורפה לקובלנה ותוכנה אף נחשף בעיתון "הארץ" ואשר מתארת במפורש כיצד ניסו המעורבים בפרשה להשפיע על תוצאות הבחירות לעיריית צפת, בדרך של ניצול כוחם השלטוני, התניית תקציבים המגיעים לעמותה על פי חוק, ותשלום שוחד ישיר למועמד אשר המעורבים ביקשו להביאו לידי פרישה מן המועמדות לראשות עיריית צפת".

עוד נכתב כי "התמונה המצטיירת מן הכתבה הינה של סחבת וגרירת רגליים, באופן שאינו מקובל, הפוגע ביכולת של רשויות התביעה לרדת לחקר האמת בפרשה. הידיעה כי בחלוף כשנתיים לא בוצעו פעולות חקירה ממשיות, הינה מדירת שינה ממש, ומעבירה מסר פסול של קלות ראש בכל הקשור בטיפול רשויות אכיפת החוק בעבירות מתחום טוהר המידות".

לסיום מסרה העמותה כי "בנסיבות העניין, מצופה כי פרקליטות המחוז תנחה את היחידה החוקרת להשלים את כל פעולות החקירה הנדרשות בהקדם האפשרי, ותימנע מסגירת התיק בטרם תמוצה החקירה. התנועה לטוהר המידות שומרת על זכויותיה, לרבות הזכות להביא את העניין בפני הערכאה המתאימה".