חווארה. ארכיון
חווארה. ארכיוןצילום: asser Ishtayeh/Flash90

תושבים מהשומרון קיימו הלילה משמרות "משמר אזרחי" בכביש 60 באזור חווארה, במטרה להגביר את תחושת הביטחון בעקבות גל הפיגועים האחרון.

בכוונת התושבים נושאי האקדחים לסייר ברכבים בכל לילה בקטע הכביש שמוביל ליישובי גב ההר ועובר בתוך הכפר הערבי חווארה. התושבים יסיירו במשמרות בין השעות 2:00 עד 6:00.

בהודעה שנשלחה לתושבי גב ההר הודגש כי "מטרת המשמרות אינה להחליף את צה"ל! אלא לגרום לכל הגורמים המדיניים והביטחוניים להתעורר ולהבין שאם הם לא יבצעו את משימתם אנו נאלץ לעשות זאת בעצמנו".

ההחלטה לקיים את הסיורים הליליים התקבלה לאחר שהתקיימה פגישת חירום בה נכחו רבני היישובים, ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, יושבי ראש היישובים, מזכירי היישובים, יושבי ראש צוותי חירום, קב"ט המועצה והרבש"צים.

"נאמר בכנות שהמצב הפוליטי-מדיני מקשה מאוד על יצירת שינוי מהותי במדיניות הביטחונית בגזרה", נאמר בהודעה שנשלחה לתושבים ערב הקמת המשמר האזרחי בגב ההר. "ראש המועצה פועל במישור המדיני והתקשורתי כל העת אך כפי שציינו, תקופת בחירות הינה תקופה מורכבת בה קשה מאוד שפוליטיקאים יקבלו החלטות על מבצעים צבאיים מורכבים".

"עם זאת, אין לנו את הפריוולגיה להרפות. בטחון תושבי גב ההר הוא הבסיס והמפתח לחיים נורמליים כאן, לצמיחה והתפתחות. אנו דורשים מהצבא ומהפוליטיקאים שכל מה שהם יעשו עוד חודש כאשר יהיו נפגעים ח"ו, יעשו כבר כעת ובכל הכח".