פרעות בזמן מבצע "שומר החומות"
פרעות בזמן מבצע "שומר החומות"צילום: יוסי אלוני, פלאש 90

הותר לפרסום כי יחידה המרכזית של משטרת ישראל במחוז מרכז ושירות הביטחון הכללי, עצרו לחקירה במסגרת פרשיה ביטחונית חמורה, שישה תושבי טייבה בחשד למעורבות בפעילות טרור על רקע לאומני במהלך מבצע ''שומר החומות".

על פי הצהרת התובע שהוגשה מתברר שהעצורים מואשמים בעבירות ביטחוניות חמורות, כולל השלכות אבנים ובקבוקי תבערה, ירי באוויר לעבר כוחות הביטחון וסחר והחזקה לא חוקית באמצעי לחימה.

במהלך החקירה המשותפת, נעצרו מספר תושבי העיר טייבה בשנות ה-20 לחייהם בחשד למעורבות ובהתאם לממצאי החקירה והתשתית הראייתית, הוגשה הצהרת התובע נגד החשודים אחסן עאזם, אחמד נשאף, מחמד עאזם, יזן חאג' יחיא, עלא חאג' ועלא גבאלי.

זאת לאחר שהתקבל מידע רב אודות מעורבותם באירועי התפרעות בטייבה, ניסיונות לפגוע בכוחות הביטחון ולחמש את מי שמעוניינים לפגוע ביהודים.

"שירות הביטחון הכללי ומשטרת ישראל רואים בחומרה רבה את מעורבותם של אזרחי ישראל בפעילות טרור ובשימוש באמל"ח בלתי חוקי. שב"כ ומשטרת ישראל מדגישים, כי על אף שעברו שנה וארבעה חודשים מאז אירועי "שומר חומות", האכיפה נמשכת כל העת נגד כלל המעורבים, עד למיצוי מלוא חומרת הדין עמם", נמסר מטעם השב"כ והמשטרה.