ליברמן ותמנו שטה
ליברמן ותמנו שטהצילום: דוברות

הממשלה אישרה הבוקר (א') פה אחד את התכנית לקליטת העולים מרוסיה בהיקף של 90 מיליון ש"ח, בהובלת שרת העלייה והקליטה פנינה תמנו שטה ושר האוצר אביגדור ליברמן.

התכנית תסייע באופן מיידי בהיערכות מדינת ישראל לקליטת העלייה מרוסיה בהיבט של פתרונות דיור, שילוב בשוק התעסוקה, חינוך, בריאות וכולי, מתוך הבנה כי רבים מהעולים מגיעים לישראל בבהילות וללא הכנה מקדימה כבימי שיגרה.

על פי הערכות משרד העלייה והקליטה, צפוי גל עלייה משמעותי וגידול של עשרות אחוזים ביהודים המבקשים להגיע למדינת ישראל. מפרוץ הלחימה באוקראינה בחודש פברואר עלו למעלה מ-40,000 עולים חדשים, כ-24,000 מתוכם עלו מרוסיה. זהו גל העלייה המשמעותי ביותר מרוסיה מזה שני עשורים.

שרת העלייה והקליטה תמנו שטה: "מדינת ישראל מהווה בית בטוח ומוגן עבור כל יהודי העולם, ועלייתם לישראל לא משנה הסיבה, מרוממת את הנפש ומרגשת. משרד העלייה והקליטה בהובלתי יוודא כי כלל העולים מרוסיה אשר מגיעים ארצה בימים אלו בנסיבות לא פשוטות יקבלו את המעטפת ההוליסטית הראויה להשתלבות מיטבית ומהירה ככל הניתן בחברה הישראלית. אני מברכת את שר האוצר ושאר חברי הממשלה על שיתוף הפעולה המהיר ואישור התוכנית היום בממשלה, זהו צעד חשוב אשר מזקק את תפקידה של מדינת ישראל כלפי העם היהודי כולו''.

שר האוצר ליברמן: "משרד האוצר בראשותי לא יחסוך שום משאב על מנת לאפשר את עלייתם לישראל של יהודים וזכאי חוק השבות. העלייה היא נכס אסטרטגי למדינת ישראל ומנוע הצמיחה הכי גדול שהיה פה מאז קום המדינה".