אלימות
אלימותצילום: איסטוק

מאיר בכר, פעיל חברתי מוכר בבת ים הגיב היום (חמישי) לאירוע שבו הותקפו מספר ערבים בעיר בליל יום הכיפורים.

"קודם כל, לא היה להם מה לעשות פה. יום כיפור זה החג שלנו, לא היה להם מה להיכנס לפה, אין להם מה לעשות פה, הם יודעים שזה יום כיפור", אמר בראיון לרדיו 103fm.

"בכל זאת הם לקחו את החוק לידיים ונכנסו לבת ים", אמר. "הם יודעים שאף רכב ביום כיפור לא נוסע בסביבות בת ים, גם לא בבני ברק ובעיר אחרת. יכלו לגשת למקומות אחרים, הם בחרו דווקא את בת ים. זאת לא הסיבה, הסיבה שאני רוצה לדבר עליה - אין לנו ביטחון, לא מבחינת הצבא שלא יודע איך נתנו להם לעבור".

עוד טען בכר כי "אני מדבר על עניין של ביטחון. בואי נגיד חס ושלום, עוד לא קרה לנו כזה דבר בבת ים, ראש העיר הקודם תמיד דאג לשים מחסומים, אבל פה הם הגיעו. חס ושלום שהיו מחבלים, אנשים בכמויות בכבישים, היו נוסעים, דורסים, אם היה להם תת מקלע, היו יורים, עושים בלאגן? אני נגד אלימות. בשנתיים האחרונות בת ים עוברת מהפכה רצינית מבחינת פשע, לרעה, לא לטובה. בגלל, ואני אומר כפעיל חברתי של בת ים וחשובה לי העיר, בבת ים אין לנו ביטחון".

כאשר נשאל מה הוביל את תושבי העיר לפעול כפי שפעלו, הבהיר בכר: "אנשים כבר שבעים. אנחנו בשלושה חודשים האחרונים עוברים יריות, דקירות, שודים של אנשים מבוגרים, אונס, הקהל הבת ימי עזב את הכול ורצה להפגין שאנחנו עכשיו השולטים".

"אני לא מסכים עם דבר של אלימות, אני מגנה את האלימות, אבל אני יותר פונה לדברים ביטחוניים - לא היו צריכים לאפשר להם, אם היו מחסומים, לא היו צריכים לאפשר להם להיכנס לבת ים. אני שואל אותך שאלה פשוטה - אם זה היה אחרת, מה היה קורה? מאיפה אנחנו יודעים מי הם?".