''אנחנו כל ארבעת המינים''
''אנחנו כל ארבעת המינים''צילום: קובי גדעון - לע"מ

נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל הגיעו הבוקר (ג') לבקר בסוכה של חברי הקהילה הקונסרבטיבית "עמיתי" ברעננה.

הביקור התקיים בהשתתפות ראש עיריית רעננה חיים ברוידא, מנכ"לית התנועה המסורתית רקפת גינסברג ופרנסי הקהילה.

הקהילה משתייכת לתנועה המסורתית בישראל, והיא מחברת בין שתי קהילות מסורתיות ותיקות שכוללות עולים מדרום אמריקה וארצות הברית במקור וכיום כוללת גם עולים חדשים וותיקים. במהלך הביקור קיימו הנשיא ורעייתו שיח פתוח עם חניכי תנועת הנוער המקומית והוריהם ואורחי הקהילה בסוכתם.

נשיא המדינה פתח את דבריו ואמר: "הרעיון הוא לחיות חיים מאוזנים בכל דבר, ואיזון בכל דבר אומר להושיט יד לאחר ולכבד את הקולות השונים בחברה. לאהוב את רעך כמוך, ולהבין שיש מגוון עצום של אורחות חיים ותפיסות עולם ואת כולן אנו חייבים להוקיר ולהכיר ולכבד כדי לאפשר חיים משותפים בוודאי בארץ המופלאה והמיוחדת שלנו."

עוד הוסיף הנשיא: "אני חושב שהקול שלכם מאוד חשוב. אתם עושים עבודה חשובה גם חינוכית וגם חלוצית. עבורי היה חשוב לבוא לפה ולהראות שאנחנו כל ארבעת המינים- כולנו שואפים לחיים שפויים ונורמליים יותר כחברה, דווקא בתקופת בחירות, דווקא בתקופה שהטונים מתלהמים."

רעיית הנשיא אמרה: "בעיניי הפעילות החברתית של התנועה, אליה נחשפתי בפרויקט בר ובת מצווה לילדים ולילדות בעלי צרכים מיוחדים היא מבורכת. תודה לכם ולכן על העשייה החשובה, וברוח החג, שנזכה כולנו לחיות אחד עם השני בהבנה, בסבלנות ובסובלנות שתהיה לכולנו שנה טובה וחג שמח".

רקפת גינסברג, מנכ"לית התנועה המסורתית: "נשיא המדינה פועל מיומו הראשון בתפקיד למען כלל חלקי החברה הישראלית, ובצורה באמת מעוררת התפעלות. יהי רצון כבוד הנשיא שכמו שסוכתנו כאן, בקהילה המסורתית ברעננה, מקבלת כל אחד וכל אחת באהבה וללא תנאי, כך גם סוכתך ובית הנשיא ימשיכו להוות כתובת ונקודת חיבור לכל חלקי עם ישראל."

מועמד מפלגת הציונות הדתית ויו"ר מפלגת נעם ח"כ אבי מעוז מתח ביקורת על ביקורו של הנשיא הרצוג בסוכת הקונסרבטיבים ברעננה. "כבוד הנשיא הרצוג, כוונתך לחזק את האחדות בעם רצויה ומצויינת. אבל חיזוק 'זרמים' שחותרים תחת היהדות, שהיא התוכן שמאחד באמת את עם ישראל כולו - אינה הוספת אחדות אלא הוספת פירוד. חזור לדרכו של סבך הגדול, וחזק את אחדות ישראל סביב מורשתו, עברו ועתידו הגדול", כך מעוז.