הרב שמעון בעדני
הרב שמעון בעדניצילום: Yaakov Cohen/Flash90

מצבו הרפואי של זקן חברי מועצת חכמי התורה של ש"ס הרב שמעון בעדני הולך ומשתפר, והוא צפוי להשתחרר השבוע מבית החולים.

כזכור, לפני כשבועיים אושפז הרב בעדני בן ה-94 במצב קשה בבית החולים 'מעייני הישועה' בבני ברק.

הבוקר סיפר חה"כ יואב בן צור מש"ס לרדיו קול חי: "מצבו הוטב ביותר, הוא מחובר לחמצן אבל מרגיש טוב ומתקשר עם הסובבים ונקווה שבמהלך השבוע הוא ישוב לביתו בעזרת השם".

בן צור אף התייחס למאמצי הקמפיין של ש"ס במסגרת מערכת הבחירות: "אנחנו עובדים בשתי זירות: התקשורתית – ברשתות החברתיות, ובשטח. בזמן שצוות הקמפיין ברשתות, חברי המפלגה חורשים את השטח 24 שעות, נפגשים עם כל מי שאפשר, פוגשים אנשים, חוגי בית, עוברים בית בית ובודקים מה חושבים המצביעים ועד כה התוצאה טובה". לדבריו "הזהות היהודית התערערה, יוקר המחיה מאמיר וש"ס היחידה שמרימה את הנס הזה".

יואב בן צור
יואב בן צורצילום: חזקי ברוך

הוא נשאל על הסקרים, בהם נראה כי ש"ס אינה מתרוממת: "יש הבדל גדול בין הסקרים לקלפי, יש מעטים שמתלבטים אצלנו. ברגע שמגיעים לקלפי מרן עומד לנגד עיני המצביעים. לפי סקרי עומק אנחנו נעלה ולא רק נשמור על כוחנו. שואפים לעשרה מנדטים".

בן צור הוסיף כי "ביום חמישי בלילה האזכרה של מרן ושם ניתן פוש ענק לזה, במוצאי שבת יערכו כנסים בכל הארץ ונפעל גם שם. מרן הדמות המשפיעה ביותר על כולם".

הוא טען כי "אפילו במגזר הערבי יש אנשים שמצביעים לאור דמותו של הרב עובדיה, יש להם הערכה למנהיגות שלו, זה משהו על-דתי שקשה להסביר".

"נקים ממשלת ימין חזקה לארבע שנים שתתקן את כל העוולות והעיוותים של הממשלה הנוכחית", אמר בן צור.

הוא הזהיר: "לצערי יש שאננות במחנה כאילו הניצחון בכיס שלנו. קבוצות שלמות בשמאל מרימות בסקרים מפלגות ימין כדי ליצור שאננות בימין ובהלה בשמאל".