ערבים מתפרעים בבית חנינא
ערבים מתפרעים בבית חנינאצילום: Jamal Awad/Flash90

יהודים אשר נסעו בירושלים סמוך לשכונת בית חנינא הותקפו על-ידי ערבים בבקבוקי זכוכית, אלות ומוטות ברזל.

התקיפה ארעה לפני כשלושה שבועות ובמהלכה נסע רכבם של המותקפים בדרך "עבד אל חמין שומאן" המחבר בין מחלף בן ציון לבין פסגת זאב.

בתוך כך, הצטרף לרכב התוקף אופנוען, והללו נצמדו לרכבם של המותקפים בצורה מאיימת. משראו שלא הצליחו בזממם, עצרו את הרכב והאופנוע באמצע הכביש המהיר, וחסמו את נתיב הנסיעה. מן הרכב ירדו בני מיעוטים כאשר הם אוחזים בידם אלות ומקלות ברזל והחלו לנפץ את מראות ומגבי הרכב. נהג הרכב הצליח בתושייה רבה להיחלץ מן מהתקיפה בנסיעה מהירה תוך שהוא מציל את חייו וחיי חבריו. הנהג פגש בניידת משטרה שבאה לקראתו והופנה להגשת תלונה.

נהג הרכב הגיש תלונה במשטרה וצירף צילום של לוחית הרישוי של רכבם של התוקפים. הוא נדהם לגלות כי התוקפים נעצרו אך בית המשפט שחרר אותם כבר באותו היום בתנאים מגבילים.

הנהג שהותקף פנה באמצעות עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו במכתב למשטרה שבו דרש לעצור את התוקפים ששוחררו ולמצות עימם את הדין – "אבקש לפעול בצורה היסודית והמעמיקה ביותר באירוע זה, ולהעמיד את התוקפים לדין בגין תקיפה בנסיבות מחמירות ממניע גזעני".

עוד כתב עו"ד בלייכר במכתבו: "אבקש לקבל מידע - האם החשוד אכן שוחרר בתחנה, ומדוע". בלייכר דרש מהמשטרה להעביר את התיק בהקדם לפרקליטות המדינה, לשם הגשת כתב אישום כנגד כלל המעורבים בגין תקיפה בנסיבות מחמירות וממניע גזעני.

ממשטרת ישראל נמסר: "בעקבות דיווח על גרימת נזק לרכב חולף בבית חנינא, כוחות משטרה הוזעקו למקום והחלו בסריקות אחר החשודים. המשטרה פתחה בחקירה, ואותרו במהרה שני חשודים במעורבות באירוע. החשודים נעצרו והועברו לחקירה ביחידה ללחימה בפשיעה של מרחב קדם".

"בניגוד מוחלט לנטען, החשודים שנעצרו הובאו לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט, שהחליט לשחררם בתנאים מגבילים. לציין כי החקירה נמשכת ביסודיות ובמקצועיות במטרה להגיע לחקר האמת, זאת ללא כל קשר
להחלטת בימ"ש ביחס לחשודים כאמור", לשון התגובה.