גל גדות
גל גדותצילום: רויטרס

השחקנית הישראלית גל גדות פרסמה תגובה משלה לאמירות האנטישמיות של הראפר האמרקיני קניה ווסט.

כזכור, ווסט נחסם מאינסטגרם לאחר שפרסם שם דברים אנטישמיים. הוא הגיע לטוויטר וכתב: "אני קצת ישנוני הלילה, אבל כשאני אתעורר אני הולך לצאת על היהודים. הדבר המצחיק הוא, שאני בעצם לא יכול להיות אנטישמי בגלל שאנשים שחורים הם בעצם יהודים". בעקבות ציוציו האנטישמיים בטוויטר הוא נחסם לתקופה גם משם.

לאחר שאינספור מפורסמים, יהודים ושאינם יהודים, התייצבו לצד העם היהודי ומחו נגד האנטישמיות, גדות חרגה ממנהגה והתגאתה בשורשיה. היא העלתה לחשבון האינסטגרם שלה תמונה שלה כשהיא עונדת שרשרת עם תליון בצורת מגן דוד, וכתבה לכמעט 90 מיליון עוקביה: "גאה".

שורת ידוענים התייצבה נגד האמירות הקשות של ווסט. דיוויד שווימר, כוכב הסדרה חברים ויהודי בעצמו, כתב לפני כשבועיים: "האנטישמיות רק הולכת וגדלה בעולם. יהודים הם רק 2.4% מהאוכלוסייה בארה"ב, אבל הם קורבנותיהם של 60% מכל פשעי השנאה על רקע דת. בין אם קניה ווסט סובל ממחלה נפשית או לא - אין ספק שהוא גזען".

קניה ווסט
קניה ווסטצילום: Kevin Lamarque/רויטרס

הוא הוסיף: "דברי השנאה שלו קוראים לאלימות נגד יהודים. אם אתם מפרשים את מילותיו בכל דרך אחרת ומגנים עליו, נחשו מה? אתם גזענים. אם אנחנו לא נעצור משפיען כמו קניה ווסט על מילותיו המפלגות, הבורות והאנטישמיות - אז אנחנו שותפים, שתיקה היא כשיתוף פעולה עם האנטישמיות".

קיילי ג'נר (Kylie Jenner)
קיילי ג'נר (Kylie Jenner)צילום: REUTERS/Carlo Allegri

גם קים קרדשיאן, הידוענית המפורסמת בעולם ומי שהייתה אשתו של ווסט, פרסמה דברי תמיכה. "דברי שטנה אף פעם לא יהיו בסדר או ניתנים לסליחה", כתבה קרדשיאן בחשבון האינסטגרם שלה. "אני עומדת לצד העם היהודי וקוראת לאלימות הנוראית ולרטוריקת השנאה כלפיהם להסתיים באופן מידי".

קים קרדשיאן
קים קרדשיאןצילום: Mario Anzuoni/רויטרס

גל התמיכה הרחב החל לאחר שג'סיקה, אשתו של השחקן והקומיקאי היהודי המפורסם ג'רי סיינפלד, קראה לחבריה לשתף פוסט שבו כתוב "אני תומכ/ת בחבריי היהודים ובעם היהודי". בין המפורסמות שהצטרפו לתמיכה נמנות גם אחיותיה של קרדשיאן, קיילי ג'נר, קנדל ג'נר וקלואי קרדשיאן.