הרב משה אסמן
הרב משה אסמןצילום: דוברות משרד הרב הראשי לאוקראינה

מספר ימים לאחר שרוסיה ספגה השפלה בשדה הקרב ונאלצה להסיג את כוחותיה מהעיר חרסון, שיגרה אתמול רוסיה למעלה 100 טילים על תשתיות אזרחיות במדינה.

בתגובה יהודי אוקראינה, במיוחד בעיר הבירה קייב, יחד עם שאר אזרחי האזור, אולצו לעבור להתגורר במקלטים.

רבה של אוקראינה, הרב משה אסמן שנשאר עם אנשי הקהילה בקייב הבירה, מספר כי מעל 100 טילים נפלו אתמול על אוקראינה, כולל על עיר הבירה קייב.

הרב אסמן סיפר מתוך המקלט בו הוא נמצא על המצב: "אנחנו נמצאים במרכז קייב, בעצם אין לנו מקלט, אנחנו נמצאים במקום שדומה למקלט עם הרבה אנשים הרבה אנשים שרצו לכאן, יש כאן הרבה התקפות טילים, גלים של התקפות, אחד אחרי השני על כל אוקראינה, כולל קייב", אמר ודבריו הובאו באתר 'בחרדי חרדים'.

"היו הרבה פיצוצים, מכיוון שאסור להגיד איפה זה נפל, אז אני יכול לומר שזה היה לא רחוק מאיתנו, אני פרסמתי בשפה האוקראינית קריאה לא לפחד, להיות ביחד, הרוסים מפציצים את התשתיות שלנו, הם רוצים שהמדינה תישאר בלי חימום בלי חשמל בלי מים, הם עושים את זה באכזריות, הם שיגרו גלים של טילים על כל אוקראינה על מקומות חיוניים בקייב".

לדבריו, "למעלה מ-100 טילים נורו על אוקראינה עד עכשיו. הרב אומר כי נפגעו כמה בתים בבניינים רבי קומות, יש נפגעים יש הרבה אמבולנסים, בעזרת השם אנחנו מקווים שיהיה טוב בקרוב, יהיה ניצחון, משיח עכשיו".