אביה של נעמי הפצועה מספר על מצבהמשדר מיוחד כאן 11

נער נרצח הבוקר (יום רביעי) בפיצוץ מטען חבלה בתחנת אוטובוס סמוך לרחוב שערי ירושלים שבכניסה לעיר.

מלבדו נפצע נער בן גילו באורח אנוש, ועוד פצועים רבים פונו לבתי החולים במצב בינוני וקשה. כחצי שעה לאחר מכן, בשעה 07:35, אירע פיצוץ מטען חבלה בתחנת אוטובוס בצומת רמות - שם נפצעו שלושה בני אדם, כולם במצב קל.

לפי החשד, המטענים שהתפוצצו היו מטעני רסס עם מנגנון דומה, שהופעלו מרחוק.

חובשים ופרמדיקים של מד"א העניקו טיפול ראשוני לפצועים ביציאה מירושלים ופינו אותם לבתי החולים. לבית החולים הדסה עין כרם פונו חמישה פצועים באורח קל, לבית החולים הדסה הר הצופים פונה פצוע אחד באורח בינוני ועוד ארבעה באורח קל ולבית החולים שערי צדק פונו פונו חמישה פצועים - שניים באורח אנוש, כשמותו של אחד מהם נקבע בהמשך לאחר מאמצי החייאה ממושכים, ושלושה באורח בינוני שלא נשקפת סכנה לחייהם.

מפכ"ל המשטרה רנ"צ יעקב שבתאי אמר הבוקר, "בוקר לא פשוט, מתווה של פיגוע ששנים רבות לא היה כמותו, שני פיגועים ברצף. עיקר המאמץ של משטרת ישראל הוא כרגע סריקות בכל האזורים - תחנות אוטובוס, הסעה וריכוזי קהל, במקביל למאמץ של המרדף על מנת לשים את היד על מבצע הפיגוע. אנחנו נעשה כל שביכולתנו יחד עם כל גורמי הביטחון האחרים להגיע לחוליה הזאת".

מפקד מחוז ירושלים ניצב דורון תורג׳מן הוסיף "מדובר באירוע חבלה מתגלגל שהחל בשעה 7:05 ולאחר זמן קצר אירוע גם בצומת רמות. אנחנו כרגע עדיין בשלבי סריקות ופעילות בזירת האירוע ובהיקפים הנרחבים יותר. החקירה נמצאת בראשיתה עם כל הכוח, גם כוחות המחוז וגם כוחות תגבור ארציים".