כינוס מועצת גדולי התורה החסידית
כינוס מועצת גדולי התורה החסידיתצילום: יהושע פרוכטר

במפלגות החרדיות ממשיכים לדרוש מהליכוד לכלול בהסכמים הקואליציוניים פתרון לחוק הגיוס. בש"ס ויהדות התורה חלוקים בין דרישה לחזור לימי חוק טל ויש הסבורים כי צריך לחוקק חוק חדש בעניין.

הליכוד הבהיר שלא יסכים לכלול את חקיקת חוק טל בהסכם הקואליציוני. על פי דיווח של עמית סגל, חלק מהאדמו"רים החברים במועצת גדולי התורה של אגודת ישראל אמרו שבלי חוק טל אין ממשלה.

יצויין כי בעוד חמישה ימים יסתיים המנדט שקיבל בנימין נתניהו להרכבת הממשלה השישית בראשותו, ונתניהו יוכל לבקש מנשיא המדינה ארכה עד שבועיים כדי להשלים את המלאכה, עד שיכריז: ''עלה בידי להרכיב ממשלה''.

הנשיא יצחק הרצוג יאשר לנתניהו ארכה של מספר ימים אך קודם לכן ידרוש מנתניהו להציג את ההתקדמות במשא ומתן הקואליציוני.

הרצוג יבקש לשמוע על ההסכמים שנחתמו והוא ישאל מדוע מתעכבים ההסכמים עם המפלגות החרדיות. הנשיא גם יתעניין בכוונה של הליכוד להעביר חקיקה פרסונלית בכנסת שתאפשר לאריה דרעי להתמנות לשר למרות הרשעתו.

שר המשפטים גדעון סער קרא לנשיא המדינה הרצוג לדחות את בקשת בנימין נתניהו לתוספת זמן להרכבת הממשלה. "העברת חתימות מפלגות גוש נתניהו להחלפת יו"ר הכנסת מעידה שהרכבת הממשלה הושלמה. בקשת נתניהו לנשיא לתוספת ימים לצורך זה היא אחיזת עיניים", טען סער.

לדבריו, "המטרה היא העברת חוקים פרסונליים ובעייתים לפי דרישת שותפיו לפני הקמת הממשלה. לא לשם כך ניתנה הרשות לנשיא בחוק להארכת מועד. על הנשיא לדחות בקשת נתניהו", כתב סער בחשבון הטוויטר שלו.

אמש הודיעו בליכוד כי כל סיעות המחנה הלאומי הגישו את החתימות להחלפת יו"ר הכנסת. עם זאת, יו"ר הכנסת מיקי לוי מימש את איומו, והחליט לעכב את החלפתו כחלק מתרגיל אופוזיציוני.