צביקה פוגל
צביקה פוגלצילום: ערוץ 7

חבר הכנסת צביקה פוגל מ'עוצמה יהודית' סבור כי משהו השתבש, כלשונו, אצל היועצת המשפטית לממשלה גלי בהרב מיארה.

"אני יכול לומר לך בשפה מאוד ברורה שמשהו השתבש אצלה. אני לא רוצה לומר לך שאני רוצה להחליף אותה אבל הסך הכול המצטבר מערער את מעמדה בעיניי", אמר פוגל בגל"צ.

על הסמכויות שיו"ר מפלגתו רוצה בתפקיד השר לבטחון לאומי: "זה לא שבן גביר יהיה המפכ"ל, והמפכ"ל יהיה סמרטוט - תשכחו מזה. איתמר התחייב בפני הבוחר להביא משילות, הוא לא יוכל לעשות את זה אם לא יהיו לו סמכויות כמו של שר הביטחון".

לסיום התייחס לפריצת בדואים למתחם הרכבת ברהט וגניבת כבלי תקשורת: "אני יכול לומר לך בוודאות שאילו היינו בשלטון כל הגנבים והפרוטקשן היו מסתגרים בביתם. ניתן חיסיון לשוטרים ולאנשי הביטחון שיוכלו להפעיל את נשקם בלי לקחת בחשבון דברים אחרים".

בראיון לכאן רשת ב' הגיב השר המיועד איתמר בן גביר לדיווח לפיו היועצת המשפטית לממשלה, גלי בהרב מיארה, צפויה להתנגד לשינויים שהוא מתכנן לבצע במשרד לביטחון הפנים.

"אני שומע מהרבה חברי ממשלה שחייבים לפטר אותה. אני רוצה לשמוע אותה ולתת לה צ'אנס. לא עבר יום אחד וכבר היא מגבשת עמדה נגד? היא לא אמרה כלום כשממשלת המעבר מינתה את מני מזוז, את הרמטכ"ל ועשתה הסכמי גז, אבל כשאיתמר בן גביר בא ומנסה להגביר את המשילות פתאום התנגדות כל כך גורפת. כך מגבשים עמדות לחוקים? אין איזשהו כבוד למחוקק?", תהה בן גביר.