אמילי עמרוסי בביתה. מאחור: הכספת שנפרצה
אמילי עמרוסי בביתה. מאחור: הכספת שנפרצהצילום: אינסטגרם

בסיוטים הקשים ביותר לא חלמה אמילי עמרוסי שתחזור מחופשה בתאילנד ותמצא בית הפוך ומפורק לאחר שנגבים פרצו אליו ולקחו מכל הבא ליד.

עמרוסי, סופרת ואשת תקשורת המתגוררת בקריית מנחם בירושלים, תיארה בחשבון האינסטגרם שלה כיצד גילתה על הפריצה לביתה, וסיפרה על החפצים והציוד יקר הערך שלה ושל הילדים שנגנב על ידי הפורצים.

"פרצו לי לבית. כנראה ידעו שאני בחו"ל", כתבה עמרוסי. "חיכו שהילדים ייצאו לבית הספר. פירקו הכל. פירקו ספריות מהקיר. שברו את הכספת. לקחו כסף מזומן. מחשבים עם תמונות שנים אחורה, טבעת האירוסין שלי, מזכרות חשובות ללב. אין לי ביטוח תכולה. הבית הפוך. תחושה קשה''.

עמרוסי הגיעה הביתה והזמינה משטרה. צוותי מז"פ לקחו טביעות אצבע ונפתחה חקירה. "נחתנו בארץ אחרי 24 שעות בלי שינה בשתי טיסות מתאילנד, לטלפונים מהבית שהיתה פריצה הבוקר בזמן שאני הייתי באוויר. נכנסו לבית שלי אנשים מקצוענים עם כפפות, עם ציוד מקצועי, עם ידע, הם הצליחו לפרק כספת והוציאו את כל מה שהיה בתוכה: תכשיטים, כסף מזומן, דרכונים, |הסתובבו בכל הבית פירקו כל מה שהיו יכולים''.

בסדרת "סטוריז" שהעלתה לאינסטגרם תיארה עמרוסי שהגנבים עקרו ספריות מהמקום, שברו קירות ופתחו כל מגירה וארון. בין היתר נגנב מחשב נייד ובו תמונות ילדות של בתה בת ה-12 שתחגוג בעוד חודש בת מצווה.

"בעוד חודש אני חוגגת בת מצווה לבת שלי, התחלתי לאסוף את כל התמונות, עשיתי להן גיבוי בדיסק חיצוני והדיסק היה יחד עם המחשב הנייד. כל תמונות הילדות נגנבו מפה, וגם תכשיטים יקרים לליבנו. התחושה הזו שהבית שלי, המבצר שלי, המשפחה שלי נפרצו.

צילום: אינסטגרם
צילום: אינסטגרם

"אנשים זרים רעים דרכו בבית שלי'', סיפרה עמרוסי, ''חתכו כבלים של תאורה ושל מצלמות ושל מערכות אבטחה. גנבו גם את הארנקים של הילדים ואת קופות החיסכון של הילדים שהם עובדים בבייביסיטר או בכיסוח דשא של השכנים, בעמל כפיהם אספו שקל לשקל כמה מאות או אלפי שקלים כל אחד, היתה להם מעטפה בתוך הכספת עם הכסף שלהם, וגם את זה גנבו וזה כואב מאוד''.

עמרוסי תיארה בבכי כי נגנבה ממנה תחושת הביטחון, "אני מגיעה אחרי 24 שעות בטיסות ובדרכים, מתה לישון ופשוט לא מצליחה להירדם. אני מפחדת בבית שלי. המשטרה היו פה, לקחו טביעות אצבע''.

היא פנתה למשטרת ישראל בבקשה לזרז את החקירה וללכוד את הפורצים: "משטרת ישראל, נציגים שלכם היו אצלי בבית, נציגים של המז"פ לקחו טביעות אצבע. אני לא יודעת איזה מידע יש לכם או כמה מידע, אני רק יודעת שאתם יכולים להשקיע קצת יותר אחוזים בשביל לעזור לאזרחית שמרגישה שהקיום שלה נפרם, שהמיטה שלה נדרכה בידי זרים, שהמחשב עם התמונות של הילדות של הבת שלי נעלם ואנחנו רוצים להפיק בת מצווה שיש בה את הערך הזה, שהטבעת שקיבלתי לאירוסין שלי, היא הרגע שבו התאחיתי, נגנבה. החפצים האלה הם חלק מהנפש שלי, מהזכרונות שלי.

"לא נדבר על הפחד והיכולת לחזור ולחיות חיים. הילדים שלי לא ישנים בבית היום. בבית המפורק הזה. אני מתה מפחד להיות פה ואני לא יודעת איך אני אמשיך לחיות בבית שעד היום היה מגונן ומהיום מפחיד מאוד''.

''לקחו לי את תחושת הביטחון", המשיכה עמרוסי, ''אולי משטרת ישראל בכל זאת עם השינוי הקרב, בן גביר, תוכלי להחזיר את תחושת הביטחון לאזרחים. ברוך השם שלא פגעו בנפש. אנשים חורשי רעה הסתובבו בין המיטות של הילדים שלי, רוקנו את הארונות שלהם, רצו לפגוע, לקלקל, אולי אם מישהו היה מפתיע אותם הם היו רוצים גם להרוג.

''כמה נחוש צריך להיות אדם כדי לקלקל, לשרוט, לשבור, לנתץ בועה קטנה ויפה של משפחה מתוקה בירושלים שיש בה אמא אחת וארבעה ילדים. והאמא הזאת רוצה לתת לילדים הכל ועכשיו נלקח מהם הביטחון ותחושת הבית וגם הכסף שאספו בעצמם נלקח על ידי גנבים''.

ממשטרת ישראל נמסר: עם קבלת הדיווח אודות המקרה, כוחות משטרה של מחוז ירושלים הגיעו לזירה ופתחו חקירה שנמצאת בראשיתה, במהלכה בוצעו ומבוצעות מגוון פעולות חקירה, תוך איסוף ראיות, הכל במטרה לאתר את החשודים ולהעמידם לדין. בהתאם למדיניות מפקד מחוז ירושלים, כלל יחידות המחוז ימשיכו במאבק נחוש, בלתי מתפשר ובכל האמצעים שברשות המשטרה, נגד עברייני הרכוש, למען שלום הציבור, בטחונו ורכושו.