אריה ארליך
אריה ארליךצילום: צילום מסך ערוץ כנסת

החרדים הקיצוניים סביב שכונת מאה שערים בירושלים יצאו למתקפה נגד אריה ארליך, עורך המגזין החרדי המפורסם "משפחה".

בהפגנות שמתקיימות מעת לעת בירושלים צילמו הקנאים את השוטרים החמושים באמצעים לפיזור הפגנות, כשלידם שלט שעליו כתבו "פירות ההסתה של אריה ארליך".

בנוסף, יואליש קרויס, דמות מוכרת במאה שערים ומי שכונה בעבר "קמב"ץ העדה החרדית", כתב בחשבון הטוויטר שלו על רקע השוטרים החמושים: "עוד יום במאה שערים - פרי הבואש של המסית אריה ארליך. שיקרת שלא הלכנו לדין תורה. שיקרת שרוב גדו"י נגד ההפגנות בבר אילן. בע"ה נקווה לראותך בבחירות הבאות חוזר למקורות ותהיה מועמד מטעם מפלגת השקרן יאיר לפיד".

בנוסף, קבוצת הקנאים במאה שערים פרסמה היום (ראשון) שער עיתון "משפחה" כביכול, בו מכונה ארליך "שר ההסתה החרדי הראשון". ליד תמונתו של ארליך הוצמדה תמונה של שוטר המחזיק בידו אלה, וכותרת הגיליון שנבחרה היא "אלה בידי".

זעמם של הקנאים החרדים מגיע לאחר שארליך פרסם טור בעיתון "ידיעות אחרונות" כתגובה למקרה בו נפצעה אישה חרדית כתוצאה מגרירת פח ברזל במהלך הפגנה בירושלים. בטורו כינה אותם ארליך "קומץ חוליגנים במסווה של לוחמי קודש". בהמשך הוא כתב: "חייבים להכיר במציאות, להוקיע את האחראים לה עד חורמה, לעודד פעילות משטרתית נגדה ולהתאחד לפעילות ציבורית ונחושה כדי למגר אותה מהשורש".

בחשבון הטוויטר שלו כתב לפני כשבוע: "להגיד 'הם לא חרדים' זה הכי קל. זה כמו לנער קצת אבק מהחליפה. זו דרך קלה, בריחה והתכחשות, זה לא רציני ולא אמיתי. הבעיה היא שהם כן חרדים. נכון, הם קיצונים, נכון הם אלימים. אבל לאף אחד אין בעלות על החרדיות. חייבים להכיר בבעיה, לגבות פעילות משטרתית נגדה, ולמגר אותה מהשורש. לא לברוח".