המחבל כרים יונס, אחד מרוצחי החייל אברהם ברומברג הי"ד ב-1980, סיים לרצות תקופת מאסר של 40 שנה ושוחרר לפנות בוקר (חמישי) מהכלא.

בעוד בכפר עארה בו גר המחבל, החלו כבר אמש בהכנות לקבלת פניו עם שחרורו, המשטרה מתכוונת לוודא - על פי הוראת השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר - כי לא ייערכו חגיגות או מסיבות לציון שחרור המחבל בכפרו.

על פי הנחיית השר השחרור בוצע בנוהל שקט. לפנות בוקר שוחרר המחבל והובא באוטובוס של השב"ס לרעננה שם הורד מבלי להודיע לבני משפחתו, שנסעו לאסוף אותו.

גם אחיו, המחבל מאהר יונס, שביצע עימו את הרצח, צפוי להשתחרר מהכלא בימים הקרובים.

יותר מ־300 אלף שקלים הועברו לחשבונם בזמן השהייה בכלא. כרים ומאהר יונס
יותר מ־300 אלף שקלים הועברו לחשבונם בזמן השהייה בכלא. כרים ומאהר יונסצילום: מתוך הדף נציבות התרבות וההסברה של תנועת פתח

בתוך כך, בכאן רשת ב' פורסם כי יו"ר הקואליציה, חבר הכנסת אופיר כץ מהליכוד, פנה בהצעה לאופוזיציה להוביל מהלך משותף, ולקדם ביחד את הצעת החוק לשלילת אזרחות או תושבות וגירוש מהארץ למחבלים שהם אזרחים ישראלים או תושבי מזרח ירושלים.

על פי הדיווח, אופיר כץ פנה למחנה הממלכתי וליש עתיד ולישראל ביתנו והציע להעניק פטור מחובת הנחה כבר בימים הקרובים להצעת החוק המדוברת, ולקדם בהסכמה ובהליך מהיר את החוק.

הצעת החוק נועדה בין היתר כדי לשלול את אזרחותם של שני המחבלים שרצחו את החייל אברהם ברומברג הי"ד ולגרשם מהארץ לשטחי הרשות הפלסטינית, וזאת מכיוון שהפלסטינים משלמים משכורת גם למחבלים ערבים ישראלים ולא רק לפלסטינים.

אם באופוזיציה יסרבו לקדם את המהלך במשותף בימים הקרובים, הקואליציה תקדם לבדה את הצעת החוק בעוד כמה שבועות.