משה אבוטבול
משה אבוטבולצילום: אלעזר ריגר

סגן שר החקלאות משה אבוטבול מש"ס אומר הבוקר (ה') כי הממשלה הנוכחית תעשה מה שצריך כדי להחזיר את מערכת המשפט למקומה הטבעי, כלשונו.

"אנחנו בדרך לבית המשפט לחזק את הרב אריה דרעי", אמר אבוטבול בפתח הראיון ברדיו 'קול חי'. "אמנם יש שופטים בירושלים אבל יש גם נבחרי ציבור בירושלים. אנחנו נבחרנו על ידי 400 אלף איש, ו-2 מיליון איש בחרו בממשלה הזו וידעו שדרעי יהיה שר. לכל שבת יש מוצאי שבת, אנחנו נעשה מה שצריך כדי שמערכת המשפט תחזור למקומה הטבעי".

"העותרים נגד דרעי זה כל מיני ארגונים שבאים מצד מאוד מסוים", אמר. "זה לא שמעניין אותם באמת שלטון החוק. שנה וחצי הם שתקו ולא עשו כלום. אנחנו לא הסתרנו את עמדתנו הודענו שיהיה שידוד מערכות המשפט. מה שהיה לא יהיה יותר".

לסיום התייחס לתפקידו החדש כסגן שר החקלאות ואמר: "הרבה ראשי ממשלה התחילו במשרד החקלאות. יש לנו מספר משימות חשובות, נפגשנו כמה פעמים כבר ונעבוד בשיתוף פעולה. אנחנו לקחנו על עצמנו את המאבק ביוקר המחיה, להוריד כל מה שאפשר. אנחנו הבטחנו וצריך לעמוד בהבטחות".

כאמור, בג"ץ דן היום בעתירות נגד המינוי של אריה דרעי לשר הפנים והבריאות. הדיון מתקיים בהרכב מורחב של 11 שופטי בית המשפט העליון.

בכיכר אגרנט מחוץ לבית המשפט העליון מפגינים עשרות עורכי דין לבושים בגלימות יחד עם ארגוני המחאה והתנועה לאיכות השלטון. בהמשך יתקיים מייצג חתימה מחודשת על מגילת העצמאות. תא"ל במיל' אסף אגמון, ממובילי המחאה, אמר: "אמש הוכרזה מלחמה על הדמוקרטיה. באנו לכאן לומר בקול ברור - זו שעת חירום וחוק דרעי הוא המבחן הראשון. עבריין לא יכהן כשר".