אתי עטייה, אריאל קלנר ודן אילוז
אתי עטייה, אריאל קלנר ודן אילוזצילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

ארבעה חברי כנסת חדשים, שנכנסו לכנסת במסגרת החוק הנורבגי לאחר התפטרותם מהכנסת של שרים מסיעתם, הצהירו אמונים במליאת הכנסת.

שר התרבות והספורט מיקי זוהר מהליכוד התפטר מהכנסת ובמקומו הושבע היום חבר הכנסת דן אילוז, בעבר חבר מועצת העיר ירושלים ויועץ חקיקה של סיעת הליכוד בכנסת.

השרה להגנת הסביבה עידית סילמן מהליכוד הגישה את התפטרותה מהכנסת ביום חמישי האחרון ובמקומה נכנסה היום חברת הכנסת לשעבר חוה אתי עטיה.

נורווגי נוסף בליכוד, חבר הכנסת לשעבר אריאל קלנר הושבע היום בכנסת ונכנס בעקבות התפטרותו של שר התיירות חיים כץ.

במפלגת יהדות התורה ניצלו את החוק הנורווגי לטובת המקום השמיני, חבר הכנסת לשעבר יצחק פינדרוס שנכנס לכנסת במקום שר הבינוי והשיכון יצחק גולדקנופף.

במפלגת הציונות הדתית יממשו בקרוב את החוק הנורווגי לטובת כניסתו לכנסת של איש הימין צבי סוכות.

היום נפגשו יו"ר המפלגה בצלאל סמוטריץ' וצבי סוכות במשכן הכנסת. בפגישתם היום עדכן סמוטריץ' שבכוונתו לעמוד בהבטחה, והוא או אחד משרי המפלגה יתפטרו במסגרת החוק הנורבגי כדי להכניס את סוכות לכנסת ה-25.

יצויין כי ערב הבחירות נדחק סוכות למקום ה-16 ברשימה לאחר שסמוטריץ' מימש את הזכות שהיתה לו להוסיף שיריונים ברשימה. לאחר הזזתו למקום לא ריאלי הבטיח סמוטריץ' לסוכות שהמפלגה תממש את החוק הנורבגי ותאפשר את כניסתו לכנסת.

שרת המשימות הלאומיות אורית סטרוק מעדיפה להישאר חברת כנסת וייתכן שסמוטריץ' עצמו יתפטר בשל העובדה שהוא משמש כשר אוצר ו'ישמח' להשתחרר מהעול הפרלמנטרי שרובץ עליו כחבר כנסת, כדוגמת החובה להתייצב להצבעות שחשובות לקואליציה.

''מעדכן שהייתה לי עכשיו פגישה מצויינת עם שר האוצר בצלאל סמוטריץ''', סיפר סוכות בצאתו ממשכן הכנסת. ''בצלאל עדכן שהוא מתכנן לממש את החוק הנורווגי ובע"ה אכנס לכנסת בתקופה הקרובה. תודה לכל התומכים. נעבוד בע"ה יחד עם כל השותפים שלנו למפלגה ונעשה המון טוב לעם ישראל ולמדינת ישראל. מעריך מאוד''.