ארז מלול וסימון מושיאשוילי
ארז מלול וסימון מושיאשויליצילום: ללא קרדיט

יושב ראש ש"ס אריה דרעי החליט שהשרים יעקב מרגי וחיים ביטון יתפטרו מהכנסת במסגרת החוק הנורבגי ובמקומם ייכנסו לכנסת עו"ד ארז מלול ועו"ד סימון מושיאשוילי.

עו"ד ארז מלול, בן 48, נשוי ואב לשישה ילדים, בוגר ישיבות 'יקירי ירושלים' ו'עטרת ישראל'. בעל תעודת 'יורה יורה'. בעל תואר ראשון ושני במשפטים והוסמך לעריכת דין. ניהל את מכון 'יחווה דעת', שימש כיועץ השר לשירותי דת, ראש מטה לשכת מנכ"ל במשרד לשירותי דת וכמ"מ מנכ"ל מועצת בתי עלמין בירושלים.

עו"ד סימון מושיאשוילי, בן 45, נשוי ואב לחמישה. שירת בצה"ל בחיל הים, בעל תואר ראשון למשפטים והוסמך לעריכת דין, בעל משרד עו"ד עצמאי, חבר מועצת העיר קריית אתא לשעבר, פעיל במשך שנים רבות למען העדה הגיאורגית בישראל.

כמו כן, דרעי מינה את נתנאל חייק כעוזרו בנושא בני התורה ועולם הישיבות. חייק הנו בוגר ישיבות 'עמל התורה' חיפה, 'מאורות התורה' ו'מיר'. שימש בעבר כחבר המועצה המקומית רכסים והיה מועמד ברשימות ש"ס לכנסת עד לפני שלושה שבועות.

יו"ר ש"ס דרעי: "אני מברך את חברי הכנסת החדשים והמעולים שייכנסו בקרוב, המצטרפים לגלריית הח"כים האיכותית והחרוצה שלנו. ש"ס ממשיכה להרחיב את פעילותה למען הציבור על פי הדגלים שלנו: שמירה על הזהות היהודית של המדינה ודאגה בלתי פוסקת לשכבות החלשות".

יצויין כי לפני כחודש השר מרגי הספיק להתפטר מהכנסת ולחזור בו מההתפטרות עוד באותו שבוע. מי שהיה אמור להיכנס כחבר כנסת במקום מרגי הוא נתנאל חייק שמונה כעת לעוזרו של דרעי.

בש"ס הגיבו בזמנו למשיכת ההתפטרות של מרגי והסבירו כי מדובר בשיקול מקצועי בלבד: "החלטתו של שר הרווחה יעקב מרגי למשוך את מכתב ההתפטרות מהכנסת התקבלה ע"י הנהגת תנועת ש"ס משיקולים פרלמנטרים של הסיעה".

"השר מרגי נחשב לפרלמנט ותיק ומנוסה ולכן התקבלה החלטה כי בשלב זה השר מרגי יחזור לכהן כח"כ במקביל לתפקידו כשר הרווחה, על מנת לסייע לחברי הסיעה בקידום החקיקה הקואליציונית מימוש החוק הנורווגי יבוצע בהדרגה בהמשך", נמסר מהמפלגה.